Infostart.hu
eur:
386.12
usd:
331.6
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Legendary and mysterious forest. Montagne bourbonnaise. Allier (03). Auvergne. France.
Nyitókép: Guillaume Temin/Getty Images

Hírek érkeztek a lezárt gemenci erdőről

November 5-től megszűnik a látogatási tilalom a gemenci erdőben, miután a szeptemberi dunai árhullám után javulnak a terepviszonyok - közölte a Gemenc Zrt.

Az erdőgazdaság arra kérte a kirándulókat, hogy fokozott óvatossággal keressék fel a kijelölt túraútvonalakat, mert vannak olyan szakaszok - például az alföldi kéktúra Pörböly és Dunafürdő között -, ahol a mély helyeken megmaradó víz miatt az útvonal még mindig járhatatlan.

Hozzátették, a Gemenc Zrt. Ökoturisztikai Központja is újból fogadja a látogatókat hétvégenként, péntektől vasárnapig interaktív kiállításaival, játszóterével, parkjaival és tanösvényével.

A közlemény szerint a Gemenci Állami Erdei Vasút menetrend szerinti járatai idén várhatóan nem indulnak újra, mert az árvízben több helyen megrongálódott a vasúti pálya, és több fa is kidőlt a vasút nyomvonalán.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

Kaiser Ferenc a sorkatonaságról: nem ördögtől való dolog, számos előnye van

A modern harcászati eszközök korában is fontos szerepe van a honvédségi élő erőnek, amelyet nemcsak a harctéren, hanem vis maior helyzetekben is be lehet vetni – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. Úgy véli, az orosz–ukrán háború menetétől és az Egyesült Államok politikai hozzáállásától is függ, hogy a jövőben hány ország dönt úgy a horvátokhoz hasonlóan, hogy be- vagy visszavezeti a sorkatonaságot.

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×