Infostart.hu
eur:
362.76
usd:
318.54
bux:
145562.95
2026. július 29. szerda Flóra, Márta
Elektromos rollerrel közlekedik egy férfi Budapesten, az Erzsébet körúton 2024. július 17-én. Július 16-tól számos mikromobilitási járműre, így az elektromos rollerekre is kell kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (kgfb) kötni.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Újdonságot villantva előzné a Bolt az Ubert

A Bolt több helyen megkapta már, hogy az Uber applikációja hatékonyabb és versenyképesebb.

Akár 15 százalékkal rövidülő utazási időket remél a Bolt attól, hogy partnerségre lép a TomTommal, és a cég navigációs, közlekedési adatokat szolgáltató platformját választja a fuvarmegosztás és az ételkiszállítás világszintű működtetéséhez, az útvonal-optimalizáláshoz - írta az Economx.

Azokon a piacokon, amilyen a hazai is, különösen fontos lehet a technológiai háttér, hiszen befagyasztott árak mellett alapvetően meghatározhatja az ügyfél elégedettségét, hogy milyen gyorsan jut el A pontból B-be. A lapnak nyilatkozó források szerint Budapesten ma még megfér egymás mellett a Bolt és az Uber, hiszen az idei nemzetközi turizmus már a Covid előtti 2019-es rekordév lendületét idézi, az ősszel viszont nagy feszültség várható, amikor drasztikusan csökken az utasok száma. Mindkét cég elsősorban a külföldi turistákat célozza szolgáltatásaival, ők ugyanis azok, akik előszeretettel választják az angol nyelven elérhető applikációt a számukra ismeretlen helyi taxitársaságok rendszereivel szemben.

Az együttműködésnek globális hatása lehet a személyszállításban, miután a Bolt több mint 500 európai és afrikai városban működik, világszerte több mint 150 millió ügyféllel.

Címlapról ajánljuk

Rendkívüli országgyűlési ülést hívott össze a kormány

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett jövő hétfőre és keddre a kormány, amely öt előterjesztés tárgyalását javasolja. A szakképzési centrumokban megszűnik a kettős vezetés, a kancellári tisztség, a köznevelésben a tanárok visszakapják a sztrájkjogot.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
Odalép Amerika Putyinnak, Kramatorszk kapujában az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Odalép Amerika Putyinnak, Kramatorszk kapujában az oroszok - Híreink az ukrán frontról szerdán

Tegnap zárt ajtók mögött tárgyalt Donald Trump elnök Volodimir Zelenszkij ukrán vezetővel Patriot rakéták gyártásáról és a háború lezárásáról. A szenátus elfogadta azt a törvénycsomagot, amely felruházza az amerikai elnököt azzal a képességgel, hogy jelentős, 100%-os vámmal sújtsa azokat az országokat, melyek orosz energiahordozókat vásárolnak. Az orosz csapatok elérték Malinivkát és Tihonivkát - ezzel mindössze 10 kilométerre vannak Kramatorszk határától. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×