Infostart.hu
eur:
361.7
usd:
311.6
bux:
131773.44
2026. május 19. kedd Ivó, Milán
One boy, little boy ridding his toy motorcycle on autumn day in park.
Nyitókép: Getty Images/South_agency

Megszökött és kihajtott a forgalomba kismotorjával egy kétéves fiú

Az elkóborolt gyermek több száz métert is megtehetett a forgalmas úton anélkül, hogy bárki megállt volna utána nézni, hogyan is kerülhetett oda.

Megszökött otthonról egy kétéves kisfiú, és Szombathely egyik legforgalmasabb útján, a Zanati úton hajtotta a kismotorját szombaton kora este - írja a Nyugat.hu. A lap beszámol róla, hogy számos autó elhajtott mellette, mire valaki végül megállt.

A szombathelyi férfi, aki végül kitette a vészvillogót, majd megállt a kisfiútól megkérdezni, hogy mit csinál ott, elmesélte, hogy

sokan rádudáltak és inzultálták, miközben elhaladtak mellette.

A férfi elmondása szerint a kisfiún csak póló és zoknicipő volt, és nem tudta megnevezni, kik a szülei és hogy hol vannak. A 112Press információi szerint több száz métert is megtehetett a kisfiú a forgalomban, miután az egyik mellékutcából elérte a Zanati utat.

A rendőrség a Facebook-on kért segítséget, és végül a gyermek egyik hozzátartozója jelentkezett érte, miután észlelte a felhívást.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Nem is gondolnánk, mennyi mindenre kell figyelni a nyári táborozásnál – szervezőnek, résztvevőnek

Nem is gondolnánk, mennyi mindenre kell figyelni a nyári táborozásnál – szervezőnek, résztvevőnek

Magyarországon a táborszervezés szigorú szabályhoz kötött, amelynek elsődleges célja a gyermekek biztonságának és egészségének védelme – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ élelmezés-, táplálkozás-, gyermek- és ifjúság-egészségügyi osztályának vezetője, Csizmadia Hajnalka. Hozzátette: a táborokban biztosítani kell a megfelelő tisztálkodási lehetőséget, valamint alapvető fontosságú az ivóvíz-minőségű víz garantálása is.

Scherer Péter utolsó interjúja az InfoRádióban: nem volt megírva semmi…

Hatvannégy éves korában kedd délelőtt elhunyt Scherer Péter. A Jászai Mari-díjas színművész az idén januárban interjút adott az InfoRádiónak, amelyben az akkor elnyert Páger Antal-díj jelentette elismerés mellett beszélt a pályája kezdetéről, a Mucsi Zoltánnal alkotott legendás párosukról, a színésszé válás rögös útjáról és arról is, miért fontos, hogy a néző kapjon hideget és meleget is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.20. szerda, 18:00
Horn Gábor
a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke
Kisebb lefordulás az amerikai tőzsdéken

Kisebb lefordulás az amerikai tőzsdéken

A tőzsdei hangulatot továbbra is az iráni helyzet mozgatja, Donald Trump elhalasztotta a tervezett katonai csapást Irán ellen, és egy lehetséges nukleáris megállapodásról beszélt, amire az olajár esni kezdett. A vállalati hírek közül az Uniper került fókuszba, a német kormány elindította az energiacég értékesítési folyamatát, miután a 2022-es energiaválság idején 13,5 milliárd euróért államosította a társaságot. Ami a tőzsdei mozgásokat illeti, Ázsiában vegyes elmozdulásokat láttunk reggel, Európában viszont enyhe emelkedéssel kezdődött a nap, majd a nyitástól távolodva egyre jobb lett a hangulat. Az USA-ban ezzel szemben esés látszik, főleg a technológiai szektorban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×