Infostart.hu
eur:
384.6
usd:
330.58
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
Jég borítja a Balaton partját Fonyódnál, a bélatelepi strandon 2024. január 9-én.
Nyitókép: Varga György

125 kilométer/órával csapott le az orkán Fonyódra

A Tátrában ennél is erősebb széllökéseket mértek.

Orkán erejű széllel érkezett a front a Balatonra, Fonyód-Várhegyen éjjel fél 2 előtt 125 km/órás lökést mért az Időkép műszere. Mint írták, rendesen korbácsolta a szél a hullámokat, ennek ellenére még mindig van olyan hely a magyar tengeren, ahol a viharos lökéseknek nem sikerült feltörnie a jeget.

Az Alacsony-Tátra második legmagasabb csúcsán, a Chopokon is orkán erejű szét tombolt szombatra virradóra. A Parameter.sk magyar nyelvű portál idézi a Szlovák Hidrometeorológiai Intézetet, amely a közösségi oldalán azt írta a széllökések pedig meghaladták a 150 km/órát.

A legerősebb szél a Magas-Tátrában volt, ahol a Hegyi Mentőszolgálat Ľadové pleso-i állomása 166 km/órás széllökést mért.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×