Infostart.hu
eur:
385.2
usd:
328.57
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Martin Barraud/Getty Images

Módosították az otthonfelújítási támogatásról szóló rendeletet

Egy határidő változik, de csak bizonyos feltételek fennállása esetén.

Az otthonfelújítási támogatás igénylésének eredeti határidején változtatott a kormány egy csütörtök éjjel a Magyar Közlönyben megjelent intézkedéssel. Ez csak speciális esetekre vonatkozik, ezért, ha más változtatás már nem lesz, akkor ez a támogatás lényegében megszűnik az eredetileg tervezett határidővel, december 31-én.

Azok kaptak haladékot az igénylés benyújtására 2023. március 31-ig, akiknél a támogatási igény leadása napkollektor, napelemes rendszer telepítése, cseréje miatt csúszna (és ők is csak bizonyos feltételek teljesülése esetén), valamint azok a családok, akik elvesztették gyermeküket.

  • Az első változtatás szerint az igénylő támogatásra való jogosultsága a magzat elhalásának vagy halva születésének, vagy a gyermek halálának a támogatási kérelem benyújtását megelőző bekövetkezése esetén is megállapítható, ha igazolják, hogy legkorábban a vállalkozási szerződés megkötésének vagy az első számla kibocsátásának napján a gyermek életben volt, vagy a 12. hetét betöltött várandósság fennállt.
  • A másik módosítás szerint amennyiben az otthonfelújítás kizárólagosan vagy részben napkollektor, napelemes rendszer telepítése, cseréje vonatkozik, akkor a támogatás 2023. március 31-ig igényelhető. Ebben az esetben a beruházás nem napelemre vagy napkollektorra vonatkozó részére csak akkor igényelhető a támogatás, ha arról a számlákat 2022. december 31-ig kiállították. További feltétel az is, hogy mellékelni kell az igényléshez a napkollektoros, napelemes munkálatok kivitelezésére vonatkozó, legkésőbb 2022. július 31. napjáig aláírt vállalkozási szerződést és a 2022. szeptember 30. napjáig beadott hálózati csatlakozási igénybejelentésről szóló igazolást.

Az üggyel kapcsolatban a bank360.hu felidézi: több családtámogatás határideje is lejár 2022. december 31-én, ezért hetek óta megy a találgatás arról, hogy melyiket hosszabbítja meg végül a kormány 2023-ra is.

  • A babaváró hitel továbbvitelét ugyan már a nyáron bejelentették, és a kormányfő a szerdai sajtótájékoztatóján is a megtartásának fontosságáról beszélt, de jogszabály mindeddig erről nem született.
  • A jelenlegi szabályok szerint a falusi csok is megszűnik az év végével, és egyelőre nem tudni, hogy a csok 2023-as megtartásának nyári ígérete vonatkozik-e erre a speciális támogatásra is.
  • A leggyengébb lábakon az otthonfelújítási támogatás esetleges meghosszabbítása állt, hiszen ennek továbbvitelét eddig nem ígérte meg a kormány, és Orbán Viktor is arról beszélt, hogy egy lakásfelújítási támogatási forma ki fog futni.
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×