Infostart.hu
eur:
364.43
usd:
316.3
bux:
150381.6
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly
Nyitókép: Facebook/ Csiszér Ágota

Teret neveznek el a tragikusan fiatalon elhunyt énekesnőről Budapesten

Az énekesnő, dalszerző, dalszövegíró 2017. december 16-án hunyt el daganatos betegségben, 37 évesen. Halálának évfordulójának napján veszi fel Fábián Juli nevét és budapesti útszakasz.

A Budapest Park hosszú ideje dolgozik azon, hogy méltón ápolja a korán elhunyt énekesnő emlékét. Kezdeményezésükre a főváros segítségével a Soroksári út egy részét a IX. kerületben, ahol a Park található, december 16-tól Fábián Juli térnek fogják hívni – írja a We Love Budapest.

Az énekesnő, dalszerző, dalszövegíró 2017. december 16-án hunyt el daganatos betegségben, mindössze 37 évesen. Fábián Juli hosszan tartó, türelemmel és erővel viselt betegség után távozott családja, barátai és zenésztársai körében.

A napi.hu azt írja, az énekesnő 2011-ben elnyerte a Lakatos-Ablakos Dezső Ösztöndíjat, ugyanebben az évben a Sárik Péter zongoristával közös duójával Harmony címmel publikált zeneanyagot. Szintén 2011-ben megjelent Zoohackerrel közös elektroakusztikus duójának négyszámos EP-je, a Girly, majd a formáció indult A Dal 2012-ben és a Like A Child című dallal bejutott a nyolcas döntőbe. Fábián Juli & Zoohacker 2015-ben stúdióalbumot jelentetett meg Shine címmel. Valamennyi nagy hazai nyári fesztiválon fellépett.

Fábián Juli halála után nem sokkal felmerült a családjában és közeli zenésztársaiban egy emlékkoncert alapgondolata, illetve hogy a koncert bevételeiből alapítványt hozzanak létre. Ennek célja olyan zenészek támogatása, akik hosszan tartó betegség miatt nem tudnak fellépni, alkotni, dolgozni, így elesnek a pénzkereset lehetőségétől. Azt alapítvány másik célja az énekesnő emlékének ápolása.

Címlapról ajánljuk
A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

Százak vesztették életüket a hétfői kolumbiai földrengésben, míg a szomszédos Venezuelában júniusban volt két, 7,2-es, illetve 7,5-es erősségű földrengés, a kettő között furcsa mód a látszólagos földrajzi közelség ellenére viszont nincs összefüggés. Van viszont tanulság bőven, erről is beszélt Harangi Szabolcs geológus, vulkanológust, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára az InfoRádióban.

Rendkívüli kormányzati tájékoztató jön Paksról csütörtökön, Magyar Péter külön is üzent a helikopterezésről

Csütörtökön 15 órakor tartják a kormány tájékoztatóját a szerdai paksi kihelyezett kormányülés után. Részletes tájékoztatást adnak a dunai fenékküszöb megépítéséről és a két bárka esetleges elsüllyesztéséről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×