Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfó sajtótájékoztatón a Miniszterelnöki Kabinetiroda Garibaldi utcai sajtótermében 2022. szeptember 8-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Gulyás Gergely: értéktelen papír a Gwendoline-jelentés

Az EP képviselői strasbourgi plenáris ülésükön 433 szavazattal, 123 ellenszavazat és 28 tartózkodás mellett elfogadták a Magyarországról szóló jogállamisági jelentést.

„Nyilvánvaló volt az első pillanattól kezdve, hogy születik egy sokadik, a korábbinál semmivel sem értékesebb papír, amelyben néhány szélsőséges képviselő leírja a véleményét” – így értékelte a Miniszterelnökséget vezető Miniszter a HírTV csütörtök esti műsorában azt, hogy az Európai Parlament többsége megszavazta a magyar kormányt elmarasztaló jogállamisági jelentést.

A mostani Gwendoline-jelentés tulajdonképpen a korábbi Sargentini-jelentést frissítette, ami szerint „Magyarország egy választási autokrácia hibrid rezsimmel”. Gwendoline Delbos-Corfield zöldpárti politikus szerint Magyarország súlyosan megsértette az unió alapértékeit.

„Az, hogy Európa abban a helyzetben, amiben ma vagyunk, azzal foglalkozik, hogy az egyébként egyik legdemokratikusabb országát, ahol a média sokszínűsége például a legnagyobb mértékben biztosított, ezt az országot próbálják meg elítélni, ennek nincs értelme, ezek politikai nyilatkozatok. Ez a magyar választók megbüntetésére tett kísérlet.”– fogalmazott a kancelláriaminiszter.

Arra a kérdésre, hogy a mostani politikai nyomásgyakorlás megakadályozhatja-e, hogy a helyreállítási alap pénzei megérkezzenek, a miniszter hangsúlyozta: a két dolognak nincs köze egymáshoz. Azt viszont szomorúnak nevezte, hogy baloldal, a magyar képviselőkkel együtt azon dolgozik, hogy hazánk ne kaphassa meg a neki járó pénzeket. Gulyás Gergely egyebek mellett emlékeztetett rá: nem az államtól, hanem az egészségügytől és az oktatástól vonnak el pénzeket.

Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×