Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Nyitókép: Pixabay

Demonstráció miatt forgalomkorlátozás lesz péntek délután a belvárosban

Forgalomkorlátozásokra kell számítani vonulásos demonstráció miatt péntek délután Budapest belvárosában, módosul a 47-es és a 49-es villamosok, valamint a 15-ös és a 115-ös autóbuszok közlekedése is - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

a demonstrációt a Szent István tér - Zrínyi utca - Széchenyi István tér - Dorottya utca - Váci utca - Fővám tér útvonalon tartják, itt kora délutántól forgalomkorlátozásokra kell készülni, ezek a közösségi közlekedés járatait is érintik.

A 47-es és a 49-es villamosok 14 órától üzemzárásig csak Budán, a déli végállomások és a Döbrentei tér között járnak. A 15-ös és a 115-ös autóbuszok várhatóan 16.30 és este 8 óra között a Boráros tér felé a József Attila utca - Kiskörút útvonalon közlekednek.

A BKK a Buda és Pest közötti utazáshoz elsősorban a 4-es metrót vagy a 7-es és a 133E buszokat javasolja, a pesti oldalon pedig a Kálvin tér és a Deák Ferenc tér között az M3-as pótlóbuszt, a 9-es buszt és a 72-es trolibuszt.

A demonstrációt a Diákok a Tanárokért ifjúsági szervezet (az egyik korábbi a Kossuth téri tüntetést is szervező diákcsoport) hirdette meg, a tanárhiányra, a tananyag mennyiségére és általában az oktatás ügyére hívnák fel a figyelmet, illetve löketet akarnak adni, hogy a tanárok kiálljanak magukért.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×