Infostart.hu
eur:
386.61
usd:
330.12
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó
Hand refilling the car with fuel at the refuel station, the concept of fuel energy
Nyitókép: Koonsiri Boonnak/Getty Images

Így rohanták meg a komáromi kutakat a szlovák rendszámosok csütörtökön

Csütörtök délután négy és öt óra között az Erzsébet híd teljes hosszát elfoglalta a kocsisor.

Nem kellett sokat várni, hogy a Gulyás Gergely által csütörtök kora délutáni tett bejelentés, miszerint péntektől csak magyar rendszámú autók tankolhatnak hatósági áron a magyar benzinkutakon, az utakon is éreztesse hatását – írja az ujszo.com.

Délután négy óra környékén az ekkor szokásos intenzívebb forgalomnál is nagyobb nyomás alá került a komáromi Erzsébet híd, amire fel sem fért a 6-700 méter hosszú, Magyarországra tartó kocsisor.

Egy járókelő a szlovák oldalon azt vetette oda a sofőröknek, hogy

„csak a kádat nem viszik”

– jegyzi meg a lap.

A szlovák rendszámú személyautók célpontjai elsősorban a dél-komáromi benzinkutak voltak, ahol az elmúlt hetekben is érezhető volt a nagyobb vásárlói nyomás, csütörtökön viszont torlódások, kisebb dugók is kialakultak.

Zavartalanabbul csak az tudott haladni, aki Dél-Komárom belvárosa irányából tartott Tata felé – tette hozzá a portál, mely – tegnap még – azt feltételezte, hogy ez várhatóan egészen éjszakáig így marad, már amennyiben kitartanak addig a kutak készletei.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×