Infostart.hu
eur:
379.49
usd:
319.67
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Olvadó, megtört jégtáblák a Balatonban a siófoki kikötőnél 2018. március 11-én.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Jelentés a Balatonról: így áll most a jéghelyzet

Legutóbb 2017-ben volt hosszabb ideig tartó jeges időszak a tavon.

Januárban a legnagyobb az esély arra, hogy vastagabb, összefüggő jég alakuljon ki a Balatonon. A következő napok szeles időjárása és a nappali pozitív hőmérsékletek azonban továbbra sem kedveznek a jegesedésnek, legfeljebb a hét második felében lehet számítani arra, hogy a jégképződésre alkalmas körülmények alakulnak ki – közölte Horváth Ákos, a siófoki obszervatórium vezetője a hirbalaton.hu megkeresésére.

A meteorológus kifejtette, hogy míg az 1980-as években ritkaságszámba ment, ha egész télen át egyszer sem fagyott be hazánk legnagyobb tava, addig az elmúlt években az megy eseményszámba, ha megjelenik a jég. A legutóbbi vastag, hosszabb ideig fennmaradó jeges periódus 2017 januárjában volt, amikor 22 cm körül volt a keleti medencében az átlagos jégvastagság. A 80-as években a 35-40 cm sem ment ritkaságszámba.

A mostani tél folyamán december közepén már megjelent egy nagyon vékony jéghártya a tavon, de a felmelegedés és a szél azt hamarosan széttörte. Az elmúlt hét 0 fok alatti hőmérsékletei ismét kedveztek a befagyásnak, a víz hőmérséklete kevéssel 0 fok alá csökkent. Ilyenkor a jégcsírák már megjelentek a hullámzó vízben, de összefüggő jég az erős szél keltette a hullámzás miatt nem tudott kialakulni.

Vasárnap reggelre a gyenge légmozgás hatására viszont többfelé megindult a jégképződés a nyílt vízen is, de a melegedő időben a nappali órákra csak kevés helyen maradt meg.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×