Infostart.hu
eur:
354.91
usd:
311.5
bux:
139405.89
2026. június 30. kedd Pál
Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke sajtótájékoztatót tart a párt választási eredményváró rendezvényén a budapesti Aquincum Hotelben 2018. április 8-án.
Nyitókép: Kovács Tamás

Ellenzéki ígéret: a családtámogatási rendszer és a rezsicsökkentés marad

A Jobbik, az MSZP és az LMP tartott közös tájékoztatót a témában.

A családtámogatási rendszer és rezsicsökkentés megtartását, azok szociális alapon történő igazságosabbá tételét, valamint bérlakásépítési programot ígértek ellenzéki választási győzelem esetén a Jobbik, az MSZP és az LMP képviselői hétfői sajtótájékoztatójukon.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke, országgyűlési képviselője a pártok Facebook-oldalán közvetített online sajtótájékoztatón azt mondta, "a Fidesz hárommilliós tandíjjal akar kínai egyetemet importálni Magyarországra az adófizetők pénzéből", az ellenzék hosszú távon harmincezer fiatal lakhatását szeretné rendezni pár év alatt.

A politikus azt mondta, a kormány elvette a fiatalok jövőjét, az összellenzék pedig egy gondosan kimunkált programmal megpróbálja azt visszaadni.

Rögzítette: a családtámogatásokat az ellenzék megtartaná, bővítené, igazságosabbá tenné,

visszaállítanák a lakáscélú előtakarékosság és a lakhatási támogatás rendszerét is.

Átfogó bérlakásépítési programmal, a kollégiumi férőhelyek tömeges bővítésével és az üresen álló ingatlanok egy részének hasznosításával éves szinten több ezer, a piaci ár alatt bérelhető lakás lenne - mondta.

Hiszékeny Dezső, az MSZP országgyűlési képviselője szerint a Fidesz az elmúlt 12 évben nem találta meg a megoldást a lakhatási válságra. Hozzátette: állami bérlakások nem épültek, de a főváros XIII. kerületének önkormányzata saját forrásból folyamatosan épít bérlakásokat.

Szólt arról is, hogy a kerületben felépült bérházak passzívházak, környezetbarát módon működnek, ezzel alacsonyan tartható az energiafelhasználás, így a rezsi is.

Bakos Bernadett, az LMP budapesti elnökségének tagja azt ígérte,

a családtámogatási rendszert úgy bővítik ki, hogy szociálisan igazságos legyen.

Ugyancsak ezt ígérte a rezsicsökkentéssel kapcsolatban. Megjegyezte, a valódi rezsicsökkentés az energetikai korszerűsítés lenne.

Szerinte a lakásbérbeadás területén fontos lenne olyan szabályozás, amely egyaránt védi a bérlőket és a bérbeadókat.

Címlapról ajánljuk
Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
Döntött a parlament

Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

Erről döntött az Országgyűlés keddi ülésén. A képviselők 135 igen, 44 nem és 6 tartózkodó szavazattal fogadták el Melléthei-Barna Márton, a Tisza frakcióvezető-helyettese által benyújtott, a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló jogszabályt, amely a kihirdetését követő tizenötödik napon lép hatályba.

Tóth Tamás: mindenütt veszélyben az eddigi hőmérsékleti rekord

Az európai kontinensen az elmúlt napokban egészen meglepő helyeken, az Atlanti-óceán közelében is történelmi hőmérsékleti rekordok születtek, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt – mondta az InfoRádióban a HungaroMet meteorológusa. Kiemelte, hogy a napokban trópusi éjszakák sorozata volt Európa nyugati és középső területein, ami a 20 Celsius-fok feletti minimum hőmérsékletet jelenti, és ez Magyarországon is abszolút jellemzővé vált.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
Aggasztó összeférhetelenségi kockázatra figyeltek fel az uniós bíráknál

Aggasztó összeférhetelenségi kockázatra figyeltek fel az uniós bíráknál

Az Európai Unió Bíróságának bírái és főtanácsnokai közül 36-an, vagyis a testület tagjainak mintegy 44 százaléka rendelkezik bevallott pénzügyi érdekeltségekkel az Investigate Europe utánajárása szerint. A portál több olyan esetet is bemutatott, ahol a részvénybefektetések, banki kapcsolatok vagy korábbi politikai szerepvállalások miatt felmerülhet az összeférhetetlenség kérdése. A bíróság hangsúlyozza, hogy a jelenlegi szabályoknak megfelelően járnak el, és eddig nem volt szükség bíró kizárására ilyen okból.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×