Infostart.hu
eur:
381.67
usd:
327.5
bux:
109360.98
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Garázdaság és rendbontás miatt vádat emeltek 16 futballszurkoló ellen

Csoportosan, nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság, illetve csoportosan elkövetett rendbontás miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség tizenhat magyar futballszurkoló ellen, mert egy februári edzőmérkőzésen összeverekedtek a vendég horvát drukkerekkel a baranyai megyeszékhelyen.

A Baranya Megyei Főügyészség csütörtöki közleményében azt írta, hogy másik negyven - magyar és horvát - szurkolót megrovásban részesítettek.

A két szurkolótábor februárban esett egymásnak a mostani szezonban már a másod-, akkor még a harmadosztályban szereplő PMFC és a horvát másodosztály résztvevőjeként Pécsre érkező Cibalia edzőmérkőzésén.

A szurkolók egy ideig egymásnak üzengettek, majd a pécsiek fadarabokkal, kövekkel dobálták meg a horvát drukkereket, akik a pálya melletti kerítést megbontották és azokkal indultak a pécsi nézők felé. A két tábor tagjai a pályán verekedtek össze.

Az ügyészség valamennyi vádlott esetében indítványozta, hogy a bíróság tiltsa el őket a Magyar Labdarúgó Szövetség versenyrendszerében zajló sportrendezvények látogatásától.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Amerika magára hagyhatja Európát, Trump hamarosan találkozhat Putyinnal – Háborús híreink pénteken

Amerika magára hagyhatja Európát, Trump hamarosan találkozhat Putyinnal – Háborús híreink pénteken

A Reutershez jutott információk szerint az amerikai védelmi minisztérium tisztségviselői azt mondták diplomaták társaságában, hogy Washington szeretné, ha Európa 2027-ig átvenné a NATO hagyományos védelmi képességeinek nagy részét, a hírszerzéstől a rakétákig. Jurij Usakov, az orosz elnök segédtisztje szerint reális esély van arra, hogy a két vezető politikus hamarosan találkozik egymással – közölte a TASzSz. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×