Infostart.hu
eur:
381.67
usd:
324.9
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Tarlós István főpolgármester (b2) és Karácsony Gergely, Zugló polgármestere (b3) a Fővárosi Közgyűlés ülésén a Városháza dísztermében 2017. április 5-én. A közgyűlés döntött a római-parti védmű Duna-part menti nyomvonalon történő megépítéséről.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Tarlós István: operettalakításokban nem veszek részt

A főpolgármester azt mondta: előre meg nem beszélt témákról, egymást kérdezve el tud képzelni egy párbajt kihívóival. Operettalakításokban azonban nem vesz részt - tette hozzá. Az előválasztáson Karácsony Gergelynek drukkolt.

"Kálmán Olga mégiscsak nő, vele nehezebb vitatkozni, és nála soha nem lehetett tudni műsorvezető korában sem, hogy mikor kérte ki magának, hogy nőnek nézik, és mikor bújt el a mögé, hogy mégiscsak nő" - így értékelte az ellenzéki főpolgármesterjelölti előválasztás eredményét Tarlós István.

A főpolgármester az InfoRádiónak megerősítette: azért szorított, hogy az MSZP-Párbeszéd jelöltje, Karácsony Gergely legyen a kihívója.

"Kálmán Olgát nem nyomják zuglói ügyek, amelyek azért elég súlyosak. Ez abból is látszik, hogy már most hallani a felkészülést és a mártírgyártást, hogy jaj, istenem, nagymamuska, a Tarlós verekedni fog.

Tehát ha a zuglói ügyekre valaki rávilágít, azt egész biztosan karaktergyilkosságnak fogják nevezni. Ez jó védőruhának látszik, de félek, hogy kevés lesz. Ilyen ügyek Kálmán Olga vállát nem nyomják" - mondta Tarlós István.

Kálmán Olga - szerinte - ráadásul Karácsony Gergellyel ellentétben nem volt "közveszélyes munkakerülő a fővárosban".

Tarlós István nem zárta ki egy esetleges főpolgármester-jelölti vita lehetőségét, ám megjegyezte: egyelőre azt sem tudni, hányan indulnak a városvezetői címért.

"Ha egymással szembeállunk, meg nem beszélt témákról, face to face egymást kérdezzük, ilyet nem zárok ki. Nem azt mondom, hogy biztosan lesz, de ilyet nem zárok ki.

Operettalakításokban nem veszek részt."

Budapest főpolgármesteri címére Tarlós István és Karácsony Gergely mellett jelenleg a függetlenként induló Puzsér Róbert pályázik. Sermer Ádám, a Liberálisok jelöltje megfelelő egyezség esetén visszalépne Karácsony javára.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az esetleges tárgyalások során az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon időkorlátozások nélkül, de a felek más olyan megoldást is találhatnak, amivel biztosított lehet Európa védelme – mondta az InfoRádióban az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint a geopolitikai szempontok mellett gazdasági okokból is fontos lenne az USA-nak Grönland megszerzése, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.

Új szabályokat kell megtanulniuk a motorosoknak és a rollereseknek – szabályváltozások, észrevételek a KRESZ-professzortól

Az új KRESZ-tervezet számos változást tartalmaz, melyek a motorosokat és az elektromos rollerrel közlekedőket is érintik. Pető Attila az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a javaslatok megfelelők és észszerűek, az viszont már más kérdés, hogy az érintettek mit szólnak és mennyire lesznek partnerek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Trump szerint közel vagyunk a békéhez, fontos találkozók sora lesz ma – Percről percre az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Vlagyimir Putyin közölte: hajlandó csatlakozni Donald Trump úgynevezett Béketanácsához, mi több, az állandó tagsághoz szükséges egymilliárd dollárt is befizetné a Kreml. Az orosz elnök arról is beszélt a moszkvai biztonsági tanács szerdai ülésén, hogy az Egyesült Államokban befagyasztott orosz kintlévőségeket Ukrajna újjáépítésére lehetne felhasználni egy békeegyezmény megkötése után. Putyin továbbá megerősítette: Steve Witkoff elnöki különmegbízott és Trump veje, Jared Kushner csütörtökön Moszkvába érkezik. Mindeközben Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a svájci Davosba tart, hogy a Világgazdasági Fórum helyszínén egyeztessen ma Trumppal. Szerdán Rusztem Umerov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára tárgyalt Witkoff-fal és Kushnerrel. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×