Infostart.hu
eur:
385.33
usd:
330.89
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Nyitókép: Pixabay

Változik az időjárás

Az elmúlt napokhoz képest más lesz az időjárás jellege - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Továbbra is egy kelet-európai anticiklon peremén helyezkedik el a Kárpát-medence, a légköri frontok elkerülik térségünket. A tőlünk messze délnyugatra örvénylő, gyengülő mediterrán ciklon és egy hazánktól északnyugatra elhelyezkedő hideg légörvény hatására annyi változás történik időjárásunkban, hogy nyugati tájaink fölött tartósabban több lesz a felhő, és kissé gyengébb a nappali felmelegedés.

Keletebbre inkább csak fátyolfelhők lesznek az égen, és a hőmérsékletben sem várható egyelőre változás.

Várható időjárás az ország területén szerda estig

A Dunántúlon - elsősorban annak nyugati részén - tartósan felhős területek is lesznek, a Tiszántúlon ugyanakkor többnyire derült vagy gyengén fátyolfelhős időre számíthatunk. A középső országrészben változó felhőzet várható, szerdán többórás szűrt napsütéssel. A Dunántúl nyugati részén néhol jelentéktelen eső előfordulhat, másutt csapadék nem várható.

Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csak helyenként élénkülhet meg a délkeleti, keleti szél.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 2 és 8 fok között alakul, de a nagyobb városok belső részein, a magasabban fekvő helyeken és a tópartokon ennél néhány fokkal enyhébb, a fagyzugokban hidegebb lehet a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán többnyire 19 és 24 fok között várható, de a Dunántúl nyugati részén egy-két fokkal hűvösebb valószínű.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×