Infostart.hu
eur:
387.3
usd:
334.04
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Nyitókép: Pixabay

Báró, a gólya már elindult telelni

Báró mindig korán érkezik, és az elsők között hagyja el Magyarországot, idén is korán útra kelt Közel-keleti telelőhelye felé. Vasárnap már Arad mellett éjszakázott.

Vasárnap útra kelt közel-keleti telelőhelye felé Báró, Magyarország egyik leghíresebb jeladós fehér gólyája. A HVG.hu az Északi gólyahírre hivatkozva azt írja, 2017-ben is ugyanezen a napon, míg 2016-ban augusztus 15-én indult el Magyarországról.

A madár, amely rendszerint Őrhalomban fészkel, még március 11-én érkezett Magyarországra, ami nála későnek számít, de csak befutott.

Párjával idén öt fiókát neveltek, közülük az egyik áramütést szenvedett és elpusztult. A többiek még július végén elhagyták az Ipoly-völgyet.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×