Infostart.hu
eur:
383.71
usd:
330.07
bux:
108570.17
2025. december 10. szerda Judit

Robban a légkör Magyarországon is, jönnek a zivatarcellák

"Robban" a légkör tőlünk délre, délnyugatra, a bosnyák területen most kialakuló zivatarcellák már elérhetik a Dunántúlt - figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Délnyugat felől zivatarrendszer érkezik, amely éjszaka északkelet felé helyeződik, legkisebb eséllyel a Tiszántúl északi felét érintheti.

Szombat napközben és este több helyen (legkisebb valószínűséggel északkeleten) várható dörgés, villámlás.

Heves zivatarokra is számítani kell (nagyobb eséllyel ma estétől a Dunántúl nyugati, délnyugati felén, holnap a déli (és középső) országrészben), amelyek környezetében viharos/károkozó (60-90, helyenként > 90 km/h) széllökés és nagy méretű jég (2, 3 cm-t meghaladó átmérővel) előfordulhat. Helyenként felhőszakadás (> 30, néhol > 50 mm) is valószínű - olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.

Címlapról ajánljuk
Egy éve bukott meg az Aszad-rezsim – nagy fordulat következett be

Szíria
Egy éve bukott meg az Aszad-rezsim – nagy fordulat következett be

Az elmúlt egy évben gyökeres külpolitikai irányváltás következett be, melynek értelmében az eddig a keleti blokkhoz tartozó Szíria tulajdonképpen a nyugati blokk részévé vált – mondta az InfoRádióban Sayfo Omar. A Migrációkutató Intézet kutatási vezetője ugyanakkor arra is kitért, hogy az olcsó orosz gabona és a technológiai függés miatt a Moszkvával való jó kapcsolat is fontos marad az új szíriai vezetés számára. Arról is beszélt, hogy az Aszad-rezsim leváltása után várható-e nagy hazatérési hullám a szíriai menekültek körében.

Megszólalt Volodimir Zelenszkij: a békekötésről és a választásokról nyilatkozott

A diplomáciai egyeztetés "összes aspektusát érintettük" a Giorgia Melonival tartott találkozón - számolt be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök saját közösségi oldalain az olasz miniszterelnökkel kedden Rómában folytatott megbeszéléséről.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×