eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 26. szombat Ervin

Megújul egy fontos fővárosi tér

A tervek szerint 2019 végére teljesen megújul Budapesten a II. kerületi Széna tér.

Tarlós István főpolgármester közölte: a jövő év végére egy megújult, a felújított Széll Kálmán térhez méltó, megnövelt zöldterülettel rendelkező Széna tér jön létre. Várhatóan az ott lévő buszpályaudvar más helyre kerül majd.

Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője, aki egyéni jelöltként indul az országgyűlési választáson a budapesti 3-as számú - a XII. kerületet és a II. kerület egy részét magában foglaló - választókerületben, elmondta: a rekonstrukciós munkálatok 2019 májusában kezdődhetnek meg, a teljes körű felújítás nagyjából fél évet vesz majd igénybe.

Láng Zsolt (Fidesz-KDNP) kerületi polgármester közölte: a Széna tér megújítása a Blaha Lujza tér rekonstrukciójával együtt bekerült a főváros idei költségvetésébe. A tér 2,5 milliárd forintból újulhat meg.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Bécs vasárnap választ: folytatja-e nagy sorozatát a Szabadságpárt?

Bécs vasárnap választ: folytatja-e nagy sorozatát a Szabadságpárt?

Újabb tartományi választást tartanak a szomszédos Ausztriában, immár a negyediket a tavaly szeptemberi országos parlamenti választások óta. Az önálló tartománynak számító Bécsben a hosszú ideje regnáló Osztrák Szociáldemokrata Párt (SPÖ) a felmérések szerint ezúttal is biztos győzelemre számíthat.

Csányi Péter:  az OTP stratégiája sikeres, de van, amit érdemes újragondolni

Drasztikus változtatást nem tervez, de számos területen készül finomhangolásra Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz. Az InfoRádióban beszélt arról, hogy mely területeken változtatna, és hogy a leányvállalatok vezetőit jobban integrálná az anyabank működésébe.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×