Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós

A napirendről sem sikerült megegyezni a nemzetbiztonsági bizottságban

Már a napirend témáiról, illetve azok sorrendjéről is vita alakult ki az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának szerdai ülésén. Németh Szilárd, a testület fideszes alelnöke nem értett egyet a Molnár Zsolt MSZP-s bizottsági elnök által kezdeményezett napirenddel.

Molnár Zsolt azt mondta: az ülésen az aktuális ügyek között az Elios-ügyről is szerettek volna tájékozódni, ezért kezdeményezte, hogy a bizottság kérje be az arról szóló OLAF-jelentést. Ezt viszont a kormánypárti többség leszavazta.

A testület kormánypárti többsége végül a Németh Szilárd által javasolt napirendet szavazta meg, amelyen csak egy közbeszerzési eljárás alóli mentesítés és egy panaszügy, továbbá Tóth Eszter Máriának, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára főigazgatóhelyettes-jelöltjének meghallgatása szerepelt.

A kormánypárti képviselők továbbra is a bizottság LMP-s tagja, Szél Bernadett jelenlétét kifogásolták. Németh Szilárd azt mondta: a Fidesz-KDNP továbbra sem járul hozzá, hogy Szél Bernadett jelenlétében tájékozódjanak a migrációval, illetve Soros Györggyel kapcsolatos ügyekben "titkos, bizalmas, minősített információkról".

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Drónokat észleltek csütörtök este a normandiai Brest kikötőjében található Ile Longue nevű katonai bázis felett, amely a francia nukleáris ballisztikus rakétákat hordozó tengeralattjáróknak ad otthont, a francia tengerészgyalogosok tüzet nyitottak a drónokra. Vlagyimir Putyin orosz elnök indiai látogatásán egy 70 pontos javaslatot fogadtak el Narendra Modi miniszterelnökkel. Az Egyesült Államok újra érvényesíteni kívánja dominanciáját a nyugati féltekén, erősíti katonai jelenlétét az indo–csendes-óceáni térségben, és felülvizsgálhatja Európához fűződő viszonyát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 21:40
×
×
×
×