Infostart.hu
eur:
379.8
usd:
324.8
bux:
126534.75
2026. március 3. kedd Kornélia
Elképesztő helyzetbe kerültek a veronai áldozatok hozzátartozói

Elképesztő helyzetbe kerültek a veronai áldozatok hozzátartozói

A veronai buszbaleset áldozatainak hozzátartozói közül néhányan elkeseredettségükben a külföldre költözést fontolgatják.Szerintük a magyar hatóságok nem tesznek semmit, viszont a magyar büntető törvénykönyv szerint a bűncselekmény helyszínén kell megindítani a peres eljárást.

Többen a külföldre költözést tervezgetik a veronai buszbaleset áldozatainak hozzátartozói közül, mert úgy érzik, itthon egyedül hagyták őket: ahogy mondták, senki nem akarja igazán kideríteni az igazságot a tragédiával kapcsolatban.

Az áldozatok rokonai közül többen a napokban tértek vissza Olaszországból, ügyvéddel egyeztettek, és átnézték a kinti nyomozás iratait - írja a blikk.hu.

A magyar hatóságok nem tesznek semmit, állítólag újabb információkra várnak az olasz kollégáktól – panaszkodott az egyik hozzátartozó. Az olaszok viszont azt várják, hogy mikor indul meg itthon is a büntetőeljárás. Kint ugyanis csak a konkrét balesetről, illetve a kártérítésről tárgyalhatnak, az üzemeltető cég felelősségének megállapítása az itthoni bíróság dolga - nyilatkozta az egyik családtag. 

Mélységesen csalódtunk, én és a többi hozzátartozó is. Többen a külföldre költözést tervezzük! - mondják.

Az olasz rendőrség már már­cius 31-én vádemelési javaslattal lezárta a nyomozást.

A gyászoló hozzátartozók olasz ügyvédet fogadtak. Úgy tudják, a kinti ügyészség még idén decemberben elindítja az ügyben a büntetőeljárást.

A magyar büntető törvénykönyv szerint a bűncselekmény helyszínén kell megindítani a peres eljárást, hiszen az összes bizonyíték és szakértői vélemény könnyebben elérhető a helyszínről – mondta a lapnak dr. Kamarás Péter jogi szakértő.

Keresték a rendőrséget, de a lap még nem kapott választ.

A Szinyei Merse Gimnázium diákjait Franciaországból hazafelé szállító busz 2017. január 20-án nem sokkal éjfél után balesetet szenvedett Verona közelében az A4-es autópályán. Letért az útról, és fékezés nélkül a sztráda egyik felüljárója pillérjének csapódott, majd kigyulladt. Ötvennégyen utaztak a fedélzeten, többségük 14 és 18 év közötti diák. Heten azonnal meghaltak: ők a busz elejében ültek, tízen pedig később, a kórházban veszítették életüket.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×