eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Forradalom a magyar oktatásban

Szupergyors internet és wifi-hálózat lesz a nevelési, képzési intézményekben.

Megjelent a kormány határozata a digitális oktatáshoz szükséges iskolai sávszélesség biztosításáról, a belső wifi-hálózat kiépítéséről és működtetéséről.

A határozat szerint a köznevelés és a szakképzés feladatellátási helyein - beleértve a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) fenntartásában lévő 44 szakképzési centrum 380 tagintézményét, és a Földművelésügyi Minisztérium (FM) fenntartásában lévő 47 agrárszakképző intézményt és 63 feladatellátási helyet is - a digitális oktatáshoz szükséges sávszélességű szupergyors interneteléréshez és az épületen belüli wifi-hálózat biztosításához szükséges fejlesztések egy állami infrastruktúrán működő hálózat kiépítését célozzák.

A nemzeti fejlesztési miniszternek a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) útján 2019. december 31-ig kell intézkednie a hálózatfejlesztések megvalósításáról.

A sávszélesség-fejlesztések legfeljebb 4,37 milliárd forint beruházási költségére 2018-ban 3,277 milliárd forint, 2019-ben pedig 1,093 milliárd forint fog rendelkezésre állni a költségvetésben.

A sávszélesség-fejlesztések eredményeként létrejövő hálózat - KIFÜ által történő - folyamatos működtetésének, fenntartásának, menedzselésének finanszírozása céljából 2017-re 607 millió forint, 2018-ra 3,033 milliárd forint, 2019-től beépülő jelleggel 4,044 milliárd forint forrást fognak biztosítani.

A wifi-hálózatfejlesztések megvalósításáról 2018. december 31-ig kell a KIFÜ útján intézkednie a nemzeti fejlesztési miniszternek. A létrehozott wifi-hálózat - KIFÜ általi - folyamatos működtetésének, fenntartásának, menedzselésének finanszírozására 2018-től beépülő jelleggel 5,182 milliárd forint forrás fog rendelkezésre állni.

A kormány engedélyezte, hogy a nemzeti fejlesztési miniszter - a KIFÜ útján - 2018-ban legfeljebb 6,31 milliárd forintig intézkedjen a határozatban megjelölt feladatok ellátása érdekében szükséges kötelezettségvállalások megtételére.

A szaktárcák megvizsgálják, hogy finanszírozható-e a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programból a konvergencia régióban található szakképző intézmények wifi-hálózatának fejlesztése.

A nemzeti fejlesztési miniszternek 2017. december 31-ig - a KIFÜ megalapozó számításai alapján, a KIFÜ útján - részletes megvalósíthatósági tanulmányt és ütemtervet kell készítenie a digitális oktatáshoz szükséges iskolai sávszélességbővítés és belső wifi-hálózat kiépítésének ütemezéséről, a különböző forrásokból finanszírozott fejlesztések összehangolásáról és a kiépült hálózatok működtetéséről.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×