Infostart.hu
eur:
385.72
usd:
328.84
bux:
109761.83
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia

Hozzányúlna a nyugdíjszámításhoz az MSZP

Az MSZP szerint új nyugdíjszámításra, az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentésére, és a lakossági energiaárak normalizálására van szükség.

Gúr Nándor, az MSZP alelnöke sajtótájékoztatóján azt mondta, az "urizáló fideszes elit" inkább fosztogat, mint osztogat: a munkavállalókra és a munkaadókra adó- és járulékterhet zúdítottak, a nyugdíjemelés nem követi a gazdasági teljesítményt, és az alapvető élelmiszerek áfáját sem csökkentette érdemben a kormány.

A MSZP álláspontja szerint a minimálbér nettó összege nem lehet kevesebb, mint 100 ezer forint, és úgy kell megváltoztatni a nyugdíjszámítás rendszerét, hogy ne csak az infláció, hanem a gazdasági növekedés alapján is történjen a számítás. Az energiaáraknál se kelljen többet fizetnie a lakosságnak, mint amennyibe az ténylegesen kerül, és az összes alapvető élelmiszer áfáját csökkenteni kell - sorolta Gúr Nándor.

Jelezte, az általa benyújtott országgyűlési határozati javaslat lehetővé tenné a férfiak nyugdíjba vonulását 41 év szolgálati idő után.

Ha a Fidesz nem képes és hajlandó ezekben az ügyekben lépni, akkor az MSZP 2018 után meg fogja tenni - jelentette ki Gúr Nándor.

A nyugdíjasoknak juttatandó 10 ezer forint értékű Erzsébet-utalványról kérdésre a szocialista politikus azt mondta, ezen a téren káosz és fejetlenség uralkodik a kormányban. Szerinte sokkal költségesebb módon fog az emberekhez eljutni az utalvány, mintha a Magyar Postára bízták volna a kézbesítést és tisztességtelen ilyen feladatot és felelősséget bízni a kormányhivatalnokokra. Nem szolidáris az intézkedés, mert az is megkapja a 10 ezer forintos utalványt, akinek magas nyugdíja van - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Otthon Start: ezrével épülnek az új lakások, térképen mutatjuk a kiemelt beruházásokat

Otthon Start: ezrével épülnek az új lakások, térképen mutatjuk a kiemelt beruházásokat

Térképre tettük az eddigi 12 otthon startos állami kiemelést kapott ingatlant Budapesten és országszerte. Időközben két újabb projekt kiemelését bocsátották társadalmi egyeztetésre, amivel közel 13 ezerre bővül az Otthon Start Program keretében hamarosan megépülő, másfél millió forintos négyzetméterár alatti értékesítendő új lakások száma. Azt is megnéztük, melyik beruházásnál mit lehet tudni a beépítettségről, a benapozottságról vagy éppen a lehetséges magasságról, hiszen sok kritika éri az élhetőség szempontjából ezeket a megépülő otthonokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×