Infostart.hu
eur:
388.68
usd:
334.94
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér

Exkluzív dupla Aréna a hétvégén

Hétvégén exkluzív dupla Arénában elemezzük az 1956-os forradalom és szabadságharc első és utolsó napján történt eseményeket Földváryné Kiss Rékával, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnökével.

Szombat

13:00 Vecsei Miklós a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke

14:00 Dabóczi Kálmán a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatója

16:00 Nagy Zoltán Zsolt professzor, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója

18:00 Einspach Gábor a Magyarországi Műkereskedők és Galeristák Szövetségének elnöke és Korányi G. Tamás a Napi.hu főszerkesztője, térkép- és könyvgyűjtő

23:00 Horváth Csaba a fővárosi MSZP képviselői csoport vezetője

Vasárnap

05:00 Káel Csaba, a Művészetek Palotája vezérigazgatója

08:00 Novák Katalin az Emberi Erőforrások Minisztériuma család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára

12:00 Futó Gábor ügyvéd, társadalombiztosítási szakértő

13:00 és 14: 00 Földváryné Kiss Réka, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnöke az 1956-os forradalom és szabadságharc első és utolsó napjairól

16:00 Kolosi Tamás a Tárki elnöke és Tóth István György a Tárki vezérigazgatója

18:00 Vinkó József, a Magyar Konyha főszerkesztője

23:00 Huszti Péter, Kossuth-díjas színművész

05:00  Presser Gábor, Kossuth-díjas előadóművész, zeneszerző

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×