Infostart.hu
eur:
365.41
usd:
315.19
bux:
148860.16
2026. augusztus 19. szerda Huba

Rénszarvasok születtek a Nyíregyházi Állatparkban

Rénszarvasok születtek a Nyíregyházi Állatparkban, ahol három nap alatt három borjú látta meg a napvilágot - közölte az intézmény sajtóreferense hétfőn az MTI-vel.

Révészné Petró Zsuzsa elmondta, hogy a kis rénszarvasok születése problémamentes volt, a borjak makkegészségesek, néhány perccel a világrajöttük után már követték anyjukat mindenhová.

A sajtóreferens megjegyezte: ahhoz, hogy a kis jövevények nyugodt körülmények között fejlődhessenek, külön "baba-mama" kifutót kerítettek el számukra, de amint felerősödnek, csatlakoznak majd az eddig hét egyedet számláló nyírségi rénszarvascsapathoz.

A borjak öt-hat hónapig szopnak majd, de két-három hetes korukban már kóstolgatni kezdik a faleveleket.

Révészné Petró Zsuzsa kitért arra, hogy a rénszarvasok születése a természetben is ebben az időszakban történik. A késő tavasszal világra jövő utódok őszre ugyanis már elég erősek lesznek ahhoz, hogy csatlakozzanak az évszakban nagy vándorlásokba kezdő csordákhoz.

A kicsik fején egyéves korukban kezd nőni az agancs, és ennél a fajnál - a szarvasfélék közül egyedüliként - mindkét nem viseli azt.

A rénszarvas (Rangifer tarandus) az északi-sarkvidéken élő népek számára a legfontosabb állat. Több mint háromezer éve szelídítették meg, teherhordásra is alkalmas, tejét, húsát és agancsát is hasznosítják.

Címlapról ajánljuk

Baka András megkezdi szolgálatát - A hivatalba lépés napja

A megválasztást rögzítő országgyűlési határozat szerint az új államfő augusztus 19-én lép hivatalba, és az alaptörvény 17. módosításának értelmében megbízatása az új alkotmány hatálybalépéséig, de legfeljebb öt évre szól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×