Infostart.hu
eur:
381.37
usd:
319.37
bux:
127845.11
2026. január 30. péntek Martina

Bokatörött turistát mentenek a tűzoltók Egerben

Bokatörött turistát mentenek a tűzoltók Eger határában - tájékoztatta szombaton a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

Antal Erika elmondta: a kiránduló a város fölé magasodó, több mint 500 méter magas népszerű kirándulóhelyen, az Eged-hegyen szenvedett balesetet szombat kora délután.

A mentők a domborzati viszonyok miatt a katasztrófavédelem segítségét kérték. A tűzoltók hordágyon hozzák le a hegyről a sérültet, akit a mentők kórházba visznek - közölte a szóvivő.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: három csatán már túlvagyok a rezsicsökkentésért, most jön a negyedik

Orbán Viktor péntek reggel: három csatán már túlvagyok a rezsicsökkentésért, most jön a negyedik

Ma a forrása a rezsicsökkentésnek az orosz energia, az extra profitot a kormány elveszi, és az embereknek adja – mondta Orbán Viktor péntek reggel a Kossuth rádióban, hozzátéve: „ha itt brüsszeli kormány lesz, akkor kinyírják a rezsicsökkentést. Nem csak a januári rezsistopot, hanem az egészet.” Rögzítette: „a mi védvonalunk nem az ukrán–orosz határ, hanem a NATO kelet-európai határa, Ukrajnát egy köztes állapotban kell tartanunk”.

Szakértő: orosz energiastop esetén a gáznál „csak” árkrízis jön, az olajnál még nagyobb lesz a baj

Az Európai Unió Tanácsa hivatalosan is elfogadta azt a rendeletet, amely 2027 végétől megtiltja az orosz eredetű fosszilis energiahordozó importját az Európai Unióba. Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágvezetője szerint az olaj esetében kérdéses, hogy a tilalom után jut-e majd elég Magyarországra; gázból szerinte lesz elegendő, ám jóval drágábban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.30. péntek, 18:00
Gyulay Zsolt
a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×