Infostart.hu
eur:
363.43
usd:
315.02
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Újabb lehetőség a családoknak

Hétfőtől jegyezhető a megújult babakötvény. A nemzetgazdasági miniszter - aki az elsők között igényelt az új állampapírból - azt mondta: a kötvénnyel a gyermeket nevelő családokat támogatja a kormány.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, karján legkisebb gyermekével érkezett az új babakötvényt bemutató sajtótájékoztatóra. Azt mondta: az új babakötvény a családtámogatás egyik eleme, a családi adókedvezmény és a gyed extra mellett. Varga Mihály hozzátette: a 42.500 forintos életkezdési támogatást ebben az új konstrukcióban gyarapíthatják a szülők, a kormány pedig évi legfeljebb 6 ezer forinttal támogatja ezt a hosszú távú megtakarítást.

A nemzetgazdasági miniszter példaként említette, hogy havi ötezer forintos rendszeres befizetés esetén, a futamidő végén a gyermek, felnőtté-válásakor, 19 éves korában, 2 és fél millió forinthoz fog hozzájutni.

A megújított babakötvény futamideje 19 év, kamatozása infláció plusz 3 százalék. Akinek van start-számlája, de azt még egy banknál vezeti, az is átviheti azt az államkincstárhoz, ahol a teljes összeget babakötvényre válthatja át.

A miniszter hangsúlyozta: egyszerűbb lesz az új babakötvény kezelése, így bízni lehet abban, hogy a korábbinál több szülő él majd a lehetőséggel. A babakötvény továbbra is csak az Államkincstárnál vezetett számlákon lesz elérhető, a szülőknek mostantól csak egyszer kell bemenniük a Magyar Államkincstár egyik fiókjába, vagy a járási hivatalba, amikor megnyitják a start-számlát. A babakötvényt az Államkincstár fiókjaiban, és jelenleg 10 járási hivatalban lehet jegyezni - tette hozzá Varga Mihály.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×