Infostart.hu
eur:
384.28
usd:
328.72
bux:
0
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Elutasították a fővároshoz tartozást a margitszigeti véleménynyilvánító szavazáson - hírösszefoglaló

Már kedden dönthet a parlament rendkívüli ülése a pedagógus-béremelés kiterjesztéséről. Elutasították a fővároshoz tartozást a margitszigeti vélemény-nyilvánító szavazáson. Holnap megkezdik Szíriában a helyszíni vizsgálatokat az ENSZ vegyi-fegyver szakértői. Hírösszefoglaló

Kétnapos rendkívüli ülést tart hétfőn és kedden az Országgyűlés. A képviselők a köznevelési törvény módosítását tárgyalják meg és kedden már szavaznak is pedagógus-béremelés kiterjesztéséről. Az ülés elején a közelmúltban elhunyt volt MDF-es képviselőre, Gyarmati Dezsőre, a hazai és a nemzetközi vízilabdasport világhírű alakjára, valamint a korábban a KDNP-frakcióban és függetlenként is politizáló Keresztes Sándorra emlékeznek, majd a napirend előtti felszólalások következnek. Az interpellációk előtt szavaznak a házelnök javaslatáról. Kövér László fejenként 50 ezer forinttal csökkentené a Párbeszéd Magyarországért két politikusa, Jávor Benedek és Szabó Tímea független képviselő tiszteletdíját, amiért molinót tartottak fel az ülésteremben a miniszterelnök Tavares-jelentéssel foglalkozó beszéde kezdetén.

Az MSZP szerint a kormány gazdaságpolitikájának kudarcát mutatják a gazdaság első féléves adatai. Józsa István szocialista országgyűlési képviselő hangsúlyozta: minden fontos gazdasági mutató tekintetében romlott az ország pozíciója, vagy stagnálnak az adatok, a jövő évi teljesítmény pedig várhatóan nem haladja meg a 2010-es értéket. A Fidesz szerint visszatetszőek az MSZP-s politikus kijelentései, mert a baloldali kormányok idején az államadósság jelentősen nőtt, a munkanélküliség megduplázódott, a gazdasági visszaesés pedig a 7 és fél százalékot is elérte.

Az MSZP elnöke azt szeretné, ha a kormány a Pápai Hús Kft.-re is vételi ajánlatot tenne. Mesterházy Attila a városban úgy vélte: a pápai munkahelyek megtartása épp oly fontos, mint a dunaújvárosiaké a Dunaferrnél . Az ellenzéki politikus felhívta a figyelmet, hogy a Pápai Hús Kft. komoly gondban van, a kormány mégsem tett érdemi lépéseket azért, hogy megmentse az itteni munkahelyeket.

A Margitszigeten állandó bejelentett lakosként élő három ember közül kettő vett részt a helyi véleménynyilvánító népszavazáson, mindketten elutasították, hogy a Fővárosi Önkormányzat közvetlen irányítása alá vonja a Margitszigetet. A XIII. kerületi önkormányzat sajtóreferense elmondta: a kerület az önkormányzati törvényből származó kötelezettségének tett eleget, amikor kiírta a referendumot. Gellért Lajos hangsúlyozta: a voksolás érvényes és eredményes volt, hiszen a szavazók több mint a fele részt vett a szavazáson, és mindkét szavazat azonos tartalmú volt.

Hétfőn megkezdik Szíriában a helyszíni vizsgálatokat az ENSZ ellenőrei az állítólagos vegyi-fegyver támadás tisztázására. Ezt a világszervezet illetéke közölte, miután a damaszkuszi kormány -korábbi álláspontját megváltoztatva - belegyezett az azonnali vizsgálatokba. A szíriai ellenzék szerint a kormányerők szerdán mérgező gázt vetettek be Damaszkusz közelében, ami több száz - egyes állítások szerint 1300 - ember halálát okozta. A damaszkuszi kormány továbbra is cáfolja, hogy bármilyen felelősség terhelné, s a felkelőket vádolja vegyi fegyverek bevetésével.

A nemzetközi közösségtől vár segítséget és megoldást a szíriai polgárháborúra Ferenc pápa. A katolikus egyházfő a római Szent Péter téren, vasárnapi Úrangyala-imádságában intézett felhívást a világ nemzeteihez. Ferenc pápa szerint nem a harc ad reményt a problémák megoldására, hanem a párbeszéd. A pápa együttérzéséről biztosította a szíriai konfliktus összes áldozatát, mindazokat, akik szenvednek.

Ismét Tóásó Előd szabadon bocsátását kérte a bolíviai hatóságoktól a magyar Külügyminisztérium. A tárca emlékeztetett arra, hogy Tóásó Előd jogellenesen van őrizetben, hiszen 2009-ben fogták el, és a bolíviai törvények értelmében 36 hónapnál hosszabb ideig senkit nem tarthatnak előzetes letartóztatásban. Az úgynevezett terroristaügyben folyó pernek összesen 39 vádlottja van. Az ügyészség szerint az érintettek összeesküvést szőtt a bolíviai elnök ellen.

Pozitívról stabilra rontotta Lengyelország hosszú lejáratú külső és hazai szuverén adósságának a kilátását a Fitch Ratings. Az indoklás szerint nő az ország államháztartási hiánya az eredetileg várthoz képest. A nemzetközi hitelminősítő azután döntött így, hogy a lengyel kormány megemelte az idei államháztartási hiánycélt, amit még a parlamentnek is el kell fogadnia.

Szerbiában a tervek szerint átalakul a kormány, miután a kabinet elfogadta a minisztériumokról szóló törvény módosításának tervezetét. Összesen 18 miniszter lesz, a pénzügyi és a gazdasági tárca pedig szétválik. A javaslatot hétfőn terjesztik a parlament elé.

Indiában elfogta a rendőrség a csütörtöki mumbai erőszak ötödik, utolsó gyanúsítottját. A városban egy 22 éves fotóriporter lányt erőszakoltak meg. Mumbai rendőrfőnöke azt ígérte, hogy gyorsan benyújtják a vádindítványt az ügyben.

Címlapról ajánljuk
Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett.

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Bejelentette Trump, amire mindenki várt - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Bejelentette Trump, amire mindenki várt - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés várható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×