Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 9. vasárnap Emőd

Hol létesülhet a budai egészségügyi centrum?

A Magyar Kórházszövetség elnöke szerint a budai egészségügyi centrum kialakításakor nehéz jó döntést hozni.

Egyértelművé teszi a budai egészségügyi ellátásban a betegutakat a kormány - mondta az Inforádió Aréna című műsorában Szócska Miklós egészségügyi államtitkár. Zajlanak az előkészítő egyeztetések arról, hogy ne legyen felesleges duplikáció és egyértelműek legyenek a betegutak a budai ellátásban - hangsúlyozta. Az államtitkár szerint negyedéven belül lehet döntés.

Nyulasi Tibor, a Szent János kórház orvos-igazgatója szerint egyértelmű, hogy a centrumot a Szent János kórház és a Semmelweis Egyetem két klinikája, vagyis a Kútvölgyi úti tömb és a városmajori ér- és szívsebészeti központ köré kell szervezni, mert ezek a teljes sürgősségi spektrumot lefedik. Fontos a funkcionális kapcsolat a kórházak között, és ennek az első lépései már megtörténtek - tette hozzá.

Nyulasi Tibor szerint szemléletváltásra van szükség. Eddig mindenki azonos tulajdonosban, vagy egy kórházban gondolkoznak, de a Szent János kórházban funkciókban gondolkodnak - fejtette ki.

A Magyar Kórházszövetség elnöke szerint a budai egészségügyi centrum kialakításakor nehéz jó döntést hozni. Úgy véli, a budai sürgősségi ellátás a Szent János, a Kútvölgyi vagy a Szent Imre kórház köré szerveződhet. Mindegyik mellett és ellen szólnak érvek, mint mondta, a János kórház körül a közlekedés nehézkes.

Velkey György szerint a pestihez képes a budai gyermekellátási kapacitások kevésbé koncentráltak, kevésbé jók. Szükség lenne egy budai gyermek-egészségügyi központ létrehozása - tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Észak-Európa közeledik az unióhoz – mik az izlandi dilemmák a népszavazás előtt?

Észak-Európa közeledik az unióhoz – mik az izlandi dilemmák a népszavazás előtt?

Augusztus 29-én népszavazást tartanak Izlandon arról, hogy az ország folytassa-e az évekkel ezelőtt félbeszakított uniós csatlakozási tárgyalásokat. A kérdés azután került újra napirendre, hogy az Egyesült Államok többször is jelezte, igényt tartana a szomszédos Grönlandra. Izland mellett Norvégiában is ismét felmerült az Európai Unióhoz való közeledés ügye. A változó geopolitikai helyzetről Németh Viktória, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány senior kutatója beszélt az InfoRádió GeoTrendek című műsorában.

Baka András: A kétharmados többség sem jogosít fel mindenre

Baka András, a Tisza Párt köztársaságielnök-jelöltje korábbi nyilatkozataiban még a ciklusokon átívelő mandátumok és a hatalommegosztás védelmének fontosságát hangsúlyozta, ám a kormánypárti bírálatok szerint most mégis asszisztál a Sulyok Tamás mandátumának megszüntetéséhez vezető alkotmánymódosításhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×