Infostart.hu
eur:
364.69
usd:
316.48
bux:
146563.2
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina

Klinghammer: Április vége előtt megszülethet az új szerződés

Megfelezné a felsőoktatási államtitkár azt az időt, amit kötelezően itthon kellene dolgoznia annak, aki államilag támogatott felsőoktatási képzésre jár. Klinghammer István álláspontja szerint annyi ideig kellene Magyarországon munkát vállalni a végzetteknek, ameddig a magyar állam a tanításuk költségeit állami ösztöndíjjal támogatja. Mint mondta, arról is tárgyalnak a Hallgatói Önkormányzatok Országos Szövetségével, hogy kelljen-e kamatot fizetni az összeg után.

Címlapról ajánljuk
Hőség – Ősrégiek a munkavédelmi szabályok, tiszta hőhatárt, munkaidő-csökkentést javasolnak

Hőség – Ősrégiek a munkavédelmi szabályok, tiszta hőhatárt, munkaidő-csökkentést javasolnak

A kánikulára vonatkozó munkavédelmi szabályok újragondolását szorgalmazza a Magyar Szakszervezeti Szövetség, a témában aláírásgyűjtési akciót is indítottak a Facebookon. Zlati Róbert elnök az InfoRádióban elmondta: egyebek mellett hőmérsékleti protokoll, egyfajta hőhatár bevezetését javasolják, ami felett korlátozni lehetne a munkavégzést.

Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

„Mi együttműködve nem működünk együtt” – mondta Bóka János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki beszélt az önkritika fontosságáról, a köztársasági elnök leváltásával kapcsolatos jogi álláspontról és Paks helyzetéről is az InfoRádió Aréna című műsorában. Szerinte most van egy meghatározó politikai közösség, ami képviseletet keres magának, és ez a közösség olyan, mint a bakelit: nyomásra, hőre keményedik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×