eur:
393.13
usd:
367.07
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Ösztöndíjprogramokkal segíti a Corvinus Egyetem az önköltséges hallgatókat

Kompenzációs és ösztöndíj programot indít a Budapesti Corvinus Egyetem azoknak a hallgatóknak, akik nem tudják kifizetni a képzésük önköltségét - jelentette be az InfoRádióban Rostoványi Zsolt, az intézmény rektora. A Közel-Kelet szakértő a műsorban beszélt arról is, hogy az Egyesület Államoknak és általában a Nyugatnak alapvető szemléletváltozásra van szüksége ahhoz, hogy kezelni tudja a közel-keleti konfliktust.

Rostoványi Zsolt az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta, hogy kifejezetten az önköltségek hallgatók számára készült a Corvinus Hallgatói Kompenzációs Program. Két meghatározó szempont alapján választják ki a résztvevőket: a kiváló tanulmányi eredmény és a szociális helyzet figyelembe vételével - tette hozzá.

Ennek alapján a hallgatók kedvezményt, de akár teljes mentességet is kaphatnak. Szeptembertől egyelőre csak szociális helyzet alapján tudnak mérlegelni, hiszen a tanulmányi eredmény figyelembe vételéhez meg kellett várni legalább az első félév végét - hangsúlyozta a rektor.

Vannak természetesen az egyetemen ösztöndíj-programok is - tette hozzá.

Mint mondta, a kompenzációs programhoz nem kell pótlólagos anyagi forrás, hiszen az "mindössze" azt jelenti, hogy az egyetemnek kevesebb bevétele lesz. Az ösztöndíjprogramoknál pedig fontos a vállalati hozzájárulás, de szerencsére az egyetemnek nagyon kiterjedt külső kapcsolatrendszere van, és az állami finanszírozású helyekre megszabott keretszámok nyilvánosságra kerülése után jó néhány partner maga kereste meg az intézményt, és jelezte, hogy szeretne a hallgatók számára felajánlani különböző lehetőségeket, például vállalati ösztöndíjat.

Szemléletváltásra van szükség


Az Egyesület Államoknak és általában a Nyugatnak alapvető szemléletváltozásra van szüksége ahhoz, hogy kezelni tudja a közel-keleti konfliktust - hangsúlyozta Rostoványi Zsolt.

A Közel-Kelet szakértő hangsúlyozta, hogy a térségben komoly szövetségesei vannak a Nyugatnak, az Egyesült Államoknak, bár ez változik, hiszen Egyiptom, például már deklarálta, hogy az ország Washingtontól sokkal inkább független külpolitikát kíván folytatni.

A térség országai bizonyos gyanúval szemlélik a Nyugatot és az Egyesült Államokat, nem kismértékben amiatt, mert a korábbi Bush adminisztráció teljes mértékben elhibázott közel-keleti politikát folytatott, az Obama kormányzatnak pedig - amelyik nagyon biztatóan kezdett - semmit nem sikerült megvalósítania pozitív céljaiból.

Bár a Nyugat az utóbbi időben nem bizonyult sikeresnek, ugyanakkor bizonyos pontokon Rostoványi Zsolt szerint elengedhetetlen a közreműködése - ahogy a régió országainak az együttműködése is a Nyugattal.

Ehhez azonban szemléletváltozás szükséges, és nem szabad elfeledkezni Oroszország és Kína pozícióinak erősödéséről sem a régióban, ahol igen érdekesen alakul a nagyhatalmi konstelláció.

Az Aréna műsorát meghallgathatja itt!

Hanganyag: Hlavay Richárd

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×