Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla

A gázkészülékek kötelező felülvizsgálatát írná elő az NGM

A gázkészülékek, kazánok kötelező, típusonként 3, 6 vagy 12 évenkénti műszaki-biztonsági felülvizsgálatát írná elő az ingatlantulajdonosoknak a nemzetgazdasági miniszter rendelettervezete, amelyet társadalmi egyeztetésre bocsátott a tárca.

A tervezet szerint a felülvizsgálatot az erre jogosító engedéllyel rendelkező gázszerelő végezhetné. Az ellenőrzésről jegyzőkönyvet kell készíteni, és annak egy példányát az ingatlantulajdonosnak meg kell őriznie. A kötelezettség a rendelet hatálybalépését követően üzembe helyezett berendezésekre és csatlakozóvezetékekre vonatkozna.

Az azt megelőzően beüzemelt készülékek biztonsági felülvizsgálatát 2013. december 31-ig kellene elvégeztetni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump már látja a békemegállapodást

Donald Trump szerint az ukrajnai háború lezárásáról szóló tárgyalások végső szakaszában járnak. Az amerikai elnök erről Volodimir Zelenszkij társaságában beszélt, amikor floridai rezindenciáján fogadta az ukrán államfőt vasárnap.
Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Putyin háborús ultimátuma árnyékában találkozik Trump és Zelenszkij – háborús híreink vasárnap

Oroszország szombat este újabb rakétatámadást indított Kijev és Ukrajna több régiója ellen, amely miatt az ukrán főváros egyes részein megszűnt az áram- és a távhőszolgáltatás. A támadás közvetlenül megelőzte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatását, ahol Donald Trump elnökkel folytat tárgyalásokat a 20 pontos béketerv véglegesítése érdekében. Az egyik legkritikusabb kérdése továbbra is az, hogy mely területeket adnák át Oroszországnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×