Infostart.hu
eur:
363.37
usd:
311.39
bux:
148659.81
2026. augusztus 19. szerda Huba

Már viszik a postások a nyugdíj-kiegészítést

Az MSZP szerint jövőre még kiszolgáltatottabbak lesznek a nyugdíjasok, a Fidesz szóvivője viszont úgy véli, hogy alaptalanok a szocialisták rémhírei.

Korózs Lajos, az MSZP elnökségi tagja szerint a 2012-től megszűnő nyugdíjfajták, a járulékterhek növekedése és rehabilitációs ellátás megváltoztatása miatt a rászorulók még kiszolgáltatottabbak lesznek.

"Az Országgyűlés meg fogja szüntetni 2012 után az összes előrehozott öregségi nyugdíjat, minden korhatár előtti nyugdíjat, így az előrehozott öregségi nyugdíjat, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjat, a korkedvezményes nyugdíjat, a művészi és a bányász-nyugdíjakat, korengedményes nyugdíjakat. Gyakorlatilag nyugellátásra csak azok számíthatnak akik '49-ben, vagy az előtt születtek" - fogalmazott.

Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője szerint azonban az MSZP politikusai azért terjesztenek rémhíreket, mert nem tudnak érdemben részt venni a szakpolitikai munkában.

"Nézzük a tényeket: jövő év elejétől minden nyugdíjas 4,2 százalékos emelésben fog részesülni, és idén novemberben egyösszegű, hat százalékos nyugdíj-kiegészítést kapnak. Ezt már viszik a postások" - jelentette be.

Azzal kapcsolatban, hogy Korózs Lajos biztosra vette a svéd nyugdíjmodell bevezetését, Selmeczi Gabriella úgy nyilatkozott: nincs a kormány vagy a Ház asztalán svéd nyugdíjrendszerről szóló tervezet, de ha így lenne, akkor sem érti, ez miért baj, hiszen - mint mondta - a maga részéről szeretne majd egyszer svéd nyugdíjas lenni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Amerika beköltözik a Budai Várba: különleges vendégek érkeztek a Mesterségek Ünnepére

Kézművesek, őslakos amerikai művészek és bluegrass-zenészek érkeztek az Egyesült Államokból Budapestre, a Mesterségek Ünnepére, hogy megmutassák, miként maradhat élő a hagyomány a 21. században. Az InfoRádió riportere, Rozgonyi Ádám egy budapesti szállodában találkozott a fellépőkkel és alkotókkal.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×