Infostart.hu
eur:
362.71
usd:
317.68
bux:
144298.53
2026. július 22. szerda Magdolna

Drámai mértékű az elvándorlás - a hetilapok szemléje

A Figyelő azt írja, hogy diplomások és szakképzettek tízezrei hagyják el az országot a kedvezőbb életkörülmények és a munkalehetőség reményében, sőt már a tizenéves korosztály egy része sem itthon képzeli el a jövőjét.

A lap szerint drámai mértéket öltött az elvándorlás: az év első hat hónapjában kétszer annyian távoztak külföldre, mint tavaly egész évben.

A Heti Válasz arról ír, hogy nem szokványos módon alakul jövőre a munkavállalók bére.

A kisebb fizetésűeknek állami kompenzációt és béremelést kell kapniuk ahhoz, hogy ne járjanak rosszabbul, mint idén. Átmenetileg bonyolultabbá válik a rendszer, hogy később valóban csak egy kulccsal kelljen adózni.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Karácsony Gergely: kész az M3-as metró hosszabbítási terve

Az ország legnagyobb forgalmú közlekedési vonala, a 3-as metró Káposztásmegyerig történő meghosszabbítására vonatkozó tervek készen állnak – közölte Karácsony Gergely főpolgármester, reagálva Magyar Péter kormányfő és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter közös sajtótájékoztatóján elhangzottakra.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Felrobban a fizikai dolgozók bére Magyarországon

Felrobban a fizikai dolgozók bére Magyarországon

Az idei második negyedévben 2430 forint volt a fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére a Trenkwalder közel 7 ezer fő béradatait feldolgozó elemzése szerint. Ez a szint 8,5 százalékkal haladja meg az előző év hasonló időszakában tapasztalt 2240 forintos értéket. A felsőbb bérkategóriákban is nagyon hasonló ütemben emelkedtek a bérek: az RSM Hungary mintegy 800 középvezető esetében 2025 második negyedévéhez képest átlagosan 8,4 százalékos bérnövekedést tapasztalt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×