Infostart.hu
eur:
359.6
usd:
313.63
bux:
140857.32
2026. július 16. csütörtök Valter

Iskolaösszevonások Nagykanizsán

Nagykanizsán nyolc iskolát érintő összevonásról döntött soron kívüli ülésén a közgyűlés. A vitában a szocialista, a jobbikos és a független képviselők azzal érveltek, hogy a két-két általános iskola és ugyanennyi középiskola igazgatásának a következő tanévtől tervezett összevonása nem jár jelentős megtakarítással, de előrevetíti az iskolák elsorvasztását vagy bezárását.

A pedagógusok azt kifogásolták, hogy az összevonást nem előzték meg hatástanulmányok és nem látják biztosítottnak az iskolák önállóságát Dénes Sándor alpolgármester a szavazás előtt azt mondta, hogy nem akarják elvenni az intézmények függetlenségét, nem csorbítják a diákok jogait és lehetőségeit, nem akarnak iskolákat bezárni, csupán azokat kettesével közös irányítás alá vonják. A közgyűlési döntést megelőző hetekben már több nagykanizsai intézmény tanárai és diákjai is tiltakoztak az összevonások ellen.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Megtámadták Kijevet, új vezető Ukrajna élén, de nem mindenki tapsol – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megtámadták Kijevet, új vezető Ukrajna élén, de nem mindenki tapsol – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Naftohaz állami energetikai vállalat vezérigazgatóját, Szerhij Koreckijt jelölte Ukrajna új miniszterelnökének a háború közepette végrehajtott kormányátalakítás részeként. Koreckij kinevezéséről ma dönthet az ukrán parlament. Távozik posztjáról Mihajlo Fedorov védelmi miniszter is, ami nagy port kavart, leváltását bírálta több ukrán politikus és katonai szakértő. Oroszország ma éjszaka ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna fővárosát, legalább két ember meghalt és hatan megsebesültek. Kijevet helyi idő szerint hajnali 1 óra előtt rázták meg robbanások a Kyiv Independent tudósítói szerint. Az ukrán légierő jelentése alapján legalább nyolc ballisztikus rakéta tartott a főváros felé. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×