Infostart.hu
eur:
355.72
usd:
312.56
bux:
139468.07
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Fidesz: a terméketlen vitáknak lejárt az idejük

"Az Önökkel folytatott terméketlen vitáknak lejárt az ideje" - írta a Fidesz Mesterházy Attila vitára hívó levelére válaszolva az MSZP-nek és a párt miniszterelnök-jelöltjének.

"Az utóbbi évek kormányzati politikája szégyent hozott Magyarországra. Szégyent hozott, mert az ország és az emberek szolgálata helyett a politikai hatalmat visszaélésre és manipulációra használta: eltitkolta és meghamisította a gazdasági adatokat, ezzel pedig megtépázta Magyarország nemzetközi tekintélyét" - fogalmaztak a válaszlevélben, amelyet Szijjártó Péter, a párt elnöki stábjának vezetője juttatott el az MTI-hez.

A Fidesz hozzátette, hogy a kormányzat ma is ugyanezen az "ösvényen" jár, hiszen Magyarország polgárai éppen olyan kevéssé ismerhetik az ország valós gazdasági helyzetét, mint négy évvel ezelőtt.

"Az új kormány első feladata ezért az lesz, hogy feltárja a magyar gazdaság valóságos állapotát, mi már erre összpontosítjuk erőinket, az Önökkel folytatott terméketlen vitáknak pedig lejárt az ideje. Nekünk az a dolgunk, hogy helyreállítsuk Magyarország tekintélyét és kijavítsuk az utóbbi évek hibáit, bárki követte is el azokat" - zárul a levél.

Nyakó István, az MSZP szóvivője vasárnapi sajtótájékoztatóján utalt arra, hogy Mesterházy Attila a napokban programvitára hívta Orbán Viktort, a Fidesz elnökét és az ellenzéki párt szakpolitikusait. Mint mondta, az embereknek joguk van tudni, hogy a pártok milyen programmal vágnak neki a választásoknak.

Az MSZP kormányfőjelöltje konkrét időpontokat is javasolt: március 9-én a nyugdíjakról és a szociális kérdésekről, március 10-én az agrárkérdésekről, március 11-én pedig a gazdaság helyzetéről vitáznának a Fidesz képviselőivel a szocialista szakpolitikusok.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
Elsöprő offenzívát fontolgat Moszkva, váratlant lépett a Kreml – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Elsöprő offenzívát fontolgat Moszkva, váratlant lépett a Kreml – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka szerint Moszkva több forgatókönyvet is mérlegel egy északi offenzívára: noha lehetséges egy fehérorosz területről indított offenzíva is Kijev ellen, a legvalószínűbb forgatókönyv, hogy Oroszország a Brjanszki területről indíthat támadást Ukrajna Csernyihiv régiója ellen. "Ez egy reális forgatókönyv, és természetesen felkészülünk rá" - mondta Szirszkij. Közben a Kreml váratlanul lezárt több vasúti határátkelőt Finnország, Észtország és Lettország felé, amiről a szomszédos országokat is értesítette. A lépést nem indokolták. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×