Infostart.hu
eur:
358.97
usd:
309
bux:
130632.44
2026. május 22. péntek Júlia, Rita

A mozdonyvezető lélekjelenlétén is múlott, hogy elmaradt a baleset a komáromi vonalon

Késtek a vonatok tegnap este a komáromi vonalon, mert ismeretlenek az egyik sínszálra rögzítő sarut helyeztek, amelyre egy személyvonat ráfutott. Both Ferenc, a Mávinform sajtóügyeletese közölte: senki sem sérült meg, de a mozdonyvezető lélekjelenlétén is múlott, hogy a történteknek nem lettek súlyosabb következményei.

 Az utasokat egy másik szerelvénnyel vitték tovább; a rendőrség az ügyben eljárást indított.

Címlapról ajánljuk
Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

A szlovák Alkotmánybíróság megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság korábbi döntését, és kimondta, hogy a magyar földtulajdonos alkotmányos panaszai jogosak voltak. A döntés értelmében ismét el kell ismerni Bositsék tulajdonjogát azokra a földterületekre, amelyeket az állam a Beneš-dekrétumokra hivatkozva próbált elkobozni.

Horn Gábor: most legalább akkora a feladat, mint 1990-ben, csak nincs annyi idő elvégezni

Nem kormányváltás, hanem rendszerváltás történt – így értékeli a Tisza Párt kétharmados győzelmét a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke. Horn Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt: még legalább egy hónap kell ahhoz, hogy kiderüljön, mi várható az új kormánytól.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×