Infostart.hu
eur:
358.65
usd:
308.69
bux:
130632.44
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Szinte teljesen megbénult a közlekedés Németországban

Az újabb havazás miatt szinte teljesen megbénult a közlekedés Németországban.

Az északi tartományokban hajnaltól mintegy 30 centiméter hó esett. Az ország középső és déli részén főként a fagy, míg az északi országrészben a viharos erejű szél nehezíti a helyzetet. Fennakadások vannak a vasúti közlekedésben, a frankfurti nemzetközi repülőtéren pedig már több mint 60 járatot töröltek a havazás miatt. Németországban utoljára a hetvenes évek végén volt hasonló ítéletidő.

Közben Csehország és Szlovákia között az északi területeken megszakadt a vasúti közlekedés a hó és a sínekre dőlt fák miatt. Egy személyvonat elakadt a pályán, emiatt a nemzetközi gyorsvonatok is késéssel járnak. A menetrend szerinti forgalom várhatóan csak a déutáni órákra áll helyre.

A legnagyobb problémák Kelet-Csehországban és Észak-Morvaországban vannak, ahol több helyen befagytak a váltók. Csehországban az elmúlt napokban négyen haltak meg a hideg miatt.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter szerint az EU gyorsan visszaáll majd az orosz gázra, ha véget ér a háború
interjú

Magyar Péter szerint az EU gyorsan visszaáll majd az orosz gázra, ha véget ér a háború

Az ukrajnai háború befejezése után az egész Európai Unió (EU) várhatóan visszatér az olcsóbb orosz gázhoz – mondta Magyar Péter miniszterelnök a Rzeczpospolita lengyel napilapnak. „Talán már két hét múlva” módosítanák az alaptörvényt. Hozzátette: az első lépésről van szó, majd „messzire kell küldeni” az államfőt, az Alkotmánybíróság és a Kúria elnökét.

Hack Péter szerint az alaptörvény-módosítási tervek alkotmányellenesek, de az Alkotmánybíróság nem tudja megállítani őket

Hack Péter jogtudós alkotmányellenesnek tartja azt a tiszás alaptörvény-módosítási tervet, amely megakadályozná, hogy Orbán Viktor valaha is miniszterelnök lehessen még egyszer.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×