Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Nem támogatja a kormány, hogy megszűnjön PSZÁF felügyeleti tanácsa

Nem támogatja a kormány, hogy a jelenlegi legalább három, legfeljebb öt tagból álló felügyeleti tanács helyett a miniszterelnök által javasolt és a köztársasági elnök által a hat évre kinevezett vezető irányítsa a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét (PSZÁF)- értesült kormányzati forrásból az MTI szombaton.

Az erről szóló javaslatot a parlament gazdasági bizottsága készítette. Az indítványt a költségvetési bizottság nem támogatta. Az MTI úgy tudja, a gazdasági bizottság hétfőn várhatóan visszavonja a módosítási javaslatot.

A MTI információi szerint szakértői konzultáció kezdődik a Nemzetközi Valutalappal, a Világbankkal és a Magyar Nemzeti Bankkal arról, hogyan lehet növelni a pénzügyi felügyelet hatékonyságát. A kormány nem tett le arról az igényéről hogy világos felelősségi és egyértelmű irányítási rendszer jöjjön létre, amelyre parlament őszi ülésszakának kezdetén tesz javaslatot a kabinet - fogalmaztak az MTI-nek.

A gazdasági bizottság által készített törvénymódosítás indoklása szerint a változtatás megerősítené a PSZÁF működésének függetlenségét, mivel a felügyelet elnökének elmozdításához a Magyar Nemzeti Bank elnökénél alkalmazott eljárást követeli meg, vagyis a felmentésre csak a kapcsolódó munkajogi vita jogerős lezárását követően kerülhet sor.

A javaslat szövege szerint a PSZÁF felügyeleti tanácsának elnöke a jegybankelnök 2008. évi fizetésének 30 százalékát, míg a felügyeleti tanács többi tagja a 12,5 százalékát veheti kézhez egy összegben, a megbízatás megszüntetését követő napon. A módosítás az MNB elnöke jövedelmének 40 százalékában határozza meg a PSZÁF elnökének éves illetményét, míg a PSZÁF két elnökhelyettese a jegybankelnök fizetésének 25 százalékára számíthat.

A PSZÁF Felügyeleti Tanácsának elnöke, Farkas István csütörtökön lemondott, a lemondást július 1-jei hatállyal Bajnai Gordon miniszterelnök elfogadta.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×