Infostart.hu
eur:
352.42
usd:
308.35
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Vezet a Fidesz, erősödik a Jobbik - állítják a közvéleménykutatók

A friss közvéleménykutatások szerint továbbra is jóval nagyobb a Fidesz támogatottsága az MSZP-hez képest, meglepetést az Európai Parlament-i választáskor a kis pártok okozhatják majd. A felmérések megállapítják, hogy a Jobbik esélyes a bejutásra.

A most nyilvánosságra kerül közvéleménykutatások szerint biztos a Fidesz fölénye az MSZP-vel szemben. A Szonda Ipsos felmérése szerint a legnagyobb ellenzéki párt megismétli a tavalyi népszavazáskor elért csúcseredményét, a 38% több mint 3 millió szimpatizáns voksát jelenti.

A kutatás készítői szerint az MSZP és a Fidesz közötti nagy különbség amiatt van, hogy a Fidesz szélesebben, és mélyebben beágyazódott a magyar társadalomba, mint a kormánypárt. A szocialisták megmaradt 900 ezres szavazótábora ugyanakkor sok tekintetben összetart.

Egyértelműen kiállnak a kabinet mögött, drukkolnak, hogy kitartson a kormány 2010-ig. A Tárki szerint a Fidesz az áprilisi 42% után, májusban 53%-kal vezet, miközben az MSZP 17%-on áll a biztos pártválasztók körében.

A Nézőpont Intézet felmérése ugyanebben a csoportban 60 és 14%-os eredményt mutatott. Utóbbi cég 13-14 fideszes és 5-6 szocialista helyre számít az Európai Parlament-i választásokon. A közvéleménykutatók szerint június 7-e döntő hatással lehet a Parlamentben bennmaradni, vagy oda bejutni akaró kisebb pártok, mindenekelőtt a Jobbik jövőjére.

A Medián felmérése szerint míg az SZDSZ, és az MDF a teljes szavazókorú népességen belül az elmúlt hónapokban 2-2%-on állt, addig a Jobbik a júniusi szavazáson könnyen átlépheti az 5%-os küszöböt. A Szonda Ipsos adatai is azt mutatják, hogy a Jobbiknak van a legnagyobb esélye a bejutásra. Eredményeik szerint az említett pártnak több szimpatizánsa van, mint az MDF-nek, vagy az SZDSZ-nek.

A Nézőpont Intézet és a Tárki kimutatása is csaknem megegyezik az említett megállapítással. A Nézőpont Intézet szakemberei úgy vélik, hogy a Jobbik, az SZDSZ, és az MDF a bejutás körül egyensúlyoznak, de a Jobbik a legesélyesebb. A Tárki kutatóti állítják: a végleges mandátumszám erősen függ a majdani részvételtől, amelyet a jelenlegi kutatásban mért aránynál magasabbnak várnak. Mindenesetre úgy vélik, hogy az SZDSZ és az MDF esetében a legkisebb az esély a mandátumszerzésre.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Magyar Péter: az új köztársasági elnök megbízatása akár ideiglenes is lehet

Az új köztársasági elnöknek azzal a tudattal kell vállalnia a megbízatását, hogy az jó eséllyel akár ideiglenes is lehet – jelentette ki a miniszterelnök egy hétfő esti interjúban. Magyar Péter azt is bejelentette, hogy a héten kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Budapesten kívül.

Horváth Péter: ötödiktől felfelé lehetne összevonni osztályokat

Egyre kevesebb diák van, ezért területekre, régiókra, településekre lebontva meg kell vizsgálni, hogyan lehetne optimálisabban megoldani a gyermekek elhelyezését – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy egy-egy összevonást csak komoly előkészítéssel érdemes elkezdeni, figyelembe véve a speciális, hátrányos helyzetű diákok igényeit.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×