Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 26. vasárnap Ervin

Semjén: A kormánynak nincs épeszű ötlete arra, mit kellene tenni

A KDNP elnöke szerint "a kormánynak semmilyen épeszű ötlete" nincs a válság kezelésére. Semjén Zsolt az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: a legtisztességesebb megoldás az Országgyűlés feloszlatása lenne. A Fidesz-KDNP erre vonatkozó javaslatát azonban hétfőn nem szavazta meg a parlament.

A kormánynak semmiféle épeszű ötlete nincs a válság kezelésére - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a KDNP elnöke. Semjén Zsolt szerint a jelenlegi helyzetben, amikor látszik, hogy nem megy a kormányzás, az lenne a tisztességes, ha a kabinet visszaadná az emberek kezébe a döntést, vagyis lehetővé tenné új választások lebonyolítását.

Az ellenzéki politikus megjegyezte: egy kisebbségi kormány akkor sem lenne képes kivezetni az országot a válságból, ha Adenauer feltámadna, és valamilyen politikai zsenialitással állna elő. Mégpedig azért - magyarázta -, mert nincs többsége, ezért kicsinyes politikai paktumokkal kell megvennie pár álellenzéki vagy álfüggetlen képviselőt, ha át akarja vinni az akaratát.

Arra a felvetésre, hogy a kormánynak sikerült több fontos törvényt elfogadtatnia, Semjén Zsolt úgy reagált: a kabinet olyan költségvetést erőltetett át, amelynek sarokszámairól két hét után maga jelentette ki, hogy nem igazak. A pártelnök szerint ennek oka nem csak a gazdasági válság: a törvény keresztülviteléhez kormánynak olyan kompromisszumokat kellett kötnie, amelyek miatt egymással ellentétes elemek kerültek a büdzsébe - mondta.

Mi lesz a családokkal?

A bíróságokat speciális jogkörrel kellene felruházni, családi csődbiztost kirendelni, és szociális bankot felállítani ahhoz, hogy a családokat meg lehessen védeni az uzsorásoktól - véli a KDNP elnöke.

Semjén Zsolt szerint a családok így csődöt jelenthetnének a bíróságon, amely akár fizetési moratóriumot mondhatna ki a közművek vagy a bank felé. Ezután a kirendelt csődbiztos áttekintené az adott család anyagi helyzetét és a likviditási problémák áthidalását lehetővé tévő pénzügyi tervet készítene, és ha van eladható ingatlan, azt is segíthetne megfelelő áron értékesíteni.

Szükség van egy szakosított pénzintézetre is, amely újabb hitelt adna a családoknak, hogy törleszthessék a meglévő adósságaikat, vagy más módon biztosítaná a likviditást - magyarázta az ellenzéki politikus, aki jó esélyt lát arra, hogy a javaslat támogatására rá tudja bírni a kormánypártot is.

Semjén Zsolt elmondta: azt tervezik, hogy konferenciát rendeznek a bankok, a bíróságok, a szociális rendszer és a közigazgatás szereplőinek részvételével a javaslatról, majd a tapasztalatokat összegezve fogalmazzák meg a törvényi koncepciót. A KDNP elnöke megjegyezte: korábban Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is kijelentette, hogy a kérdésről konzultálni kell.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Már a határunkon a rémséges vadászkullancs

Már a határunkon a rémséges vadászkullancs

Fokozódik a kullancsveszély, mivel idén szokatlanul nagy számban jelentek meg a kullancsok Magyarország erdeiben és közparkjaiban. A szerinte fagymentes tél és a korán érkező meleg időjárás kedvezett a kullancsok szaporodásának, így már most komoly fertőzésveszéllyel kell számolni – hívta fel a figyelmet Kapiller Zoltán, a Magyar Kullancsszövetség elnöke.

Felületes volt az ellenőrzés – állítja a Trump-merényletkor a helyszínen lévő újságíró

A Fehér Házi Tudósítói Vacsorán elkövetett merényletkísérlet után megszólaltak a helyszínen tartózkodó szemtanúk. Gary O’Donoghue, a BBC News látássérült észak-amerikai tudósítója a bálteremben kialakult káoszról és a biztonsági protokoll hiányosságairól számolt be.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×