Infostart.hu
eur:
385.26
usd:
328.97
bux:
122180.54
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Vitairattal készül a gazdasági csúcsra az SZDSZ

A Válságból lehetőség című liberális vitairatot viszi az SZDSZ a csütörtöki gazdasági csúcsra - mondta Fodor Gábor pártelnök, Kóka János frakcióvezetővel közösen tartott szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján. A szabad demokraták elnöke közölte: csomagjuk öt alapvető javaslatot tartalmaz a kialakult helyzet kezelésére.

Fodor Gábor elsőként a válságkezelés azonnali lépéseinek szükségességét emelte ki, mert meglátásuk szerint ebben a helyzetben nem lehet késlekedni. Közölte, hogy szükség van egy konjunktúracsomagra is, amelynek középpontjában az euró bevezetése áll.

Harmadik pontként az adócsomagot említette, mert nem tartják fenntarthatónak azt a helyzetet, hogy kevesen fizessenek sok adót. Mint mondta, beszélni kell a felelősség és az átláthatóság kérdéséről is: az állampolgároknak tudniuk kell, mire költik el az adóforintjaikat.

Emellett állami és önkormányzati reformot javasolnak, vagyis azt, hogy az állam jelenleginél olcsóbb működjön.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×