Infostart.hu
eur:
363.6
usd:
315.09
bux:
0
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Büntetés az M6-os kivitelezőjének

A kiszabható maximális, 10 millió forintos bírság megfizetésére kötelezte az épülő M6-os, M60-as autópálya kivitelezőjét a Pécsi Bányakapitányság.

Az Új Dunántúli Napló úgy tudja: a bányakapitányság azért marasztalta el a céget, mert a júliusi alagútomlás után a hatóság leállíttatta a munkát, de a cég tovább foglalkoztatta az embereket.

Később szintén a Szekszárd-Bóly-Pécs szakaszának "A" jelő alagútjában egy baleset is történt: betonvasháló dőlt egy munkásra, aki életveszélyesen megsérült.

A megbírságolt vállalat azt állítja, hogy csak kármentesítést végeztek.

Címlapról ajánljuk

Szigethy-Ambrus Nikoletta: az alacsony vízállás nem csak az energiaellátást, hanem számos más ágazatot is veszélyeztethet

A Duna apadását a teljes gazdaság megszenvedheti – áll az Oeconomus legújabb elemzésében. A gazdaságkutató alapítvány elemzője, Szigethy-Ambrus Nikoletta az InfoRádióban elmondta, az aszály hatásait leginkább az áruszállítási ágazat szenvedheti meg.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×