Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

Csak a pénzre hajtanak a nyári ellenőrzéseknél?

Az úgynevezett Kánikula-kommandó keretében nem a szabályok betartatása a cél, hanem a pénzbehajtás - jelentette ki Máring József kereszténydemokrata országgyűlési képviselő. Az Új Rend és Szabadság program kormánybiztosa szerint ez nem igaz, de a szabálykövetést csak szigorú ellenőrzésekkel lehet kikényszeríteni.

A KDNP-s politikus az InfoRádióban úgy fogalmazott: egyre inkább úgy tűnik, hogy az ellenőrzéseknél nem a szabályok betartatása a lényeg, hanem egész egyszerűen a pénzbehajtás. Máring József szerint ezt bizonyítja, hogy szinte minden ellenőrzés pénzbüntetéssel zárul.

Egymásnak ellentmondó szabályoknak kellene megfelelni, például a munkavédelmi felügyelőség előírja, hogy az éttermekben konyharuhát kell használni, az ÁNTSZ szerint viszont ez tilos. Ennek elég nehéz megfelelni, valamelyiket mindenképpen meg fogja szegni a vendéglátóhely - fejtette ki a képviselő.

Máring József hangsúlyozta: az ilyen ellenőrzések hatására nem javul az ellátás színvonala, hanem bizonytalanság és bizalmatlanság lesz úrrá az érintetteken; az ellenőrök ráadásul anyagilag is érdekeltek a büntetések kiszabásában.

Az ellenzéki politikus hozzátette: előfordult olyan eset is, amikor egy egész busznyi vendég hagyta ott az egyik éttermet, miután az ellenőrök szinte megszállták azt.

Komfortos piacgazdaságot

Máring József szavaira reagálva az Új Rend és Szabadság program kormánybiztosa az InfoRádiónak azt mondta: nem a bírságolás az ellenőrzéssorozat célja, és nem is büntetnek meg mindenkit, az ellenőrzések 60-65 százaléka zárul valamilyen szankcióval.

Nem a büntetés a cél, hanem a szabálytalanságok felszámolása, a jogsértések láncolatának megtörése, egyebek mellett az élelmiszerbiztonság területén - tette hozzá.

Kondorosi Ferenc hangsúlyozta: azért végzi öt hatóság együttesen az ellenőrzést, hogy minél kevesebb kellemetlenséget okozzanak.

A piacgazdaság komfortosabb szakaszát kellene megteremteni ma már Magyarországon, valamennyien szeretnénk biztonságosan vásárolni, értékesíteni, eladni. Tisztességesen dolgozó kereskedők és érdekképviseleti szervezetek kérik, hogy újabb és újabb területekre terjedjen ki az ellenőrzés - fejtette ki a kormánybiztos.

Ha komolyan vesszük a feketegazdaság elleni küzdelmet, akkor ez nem megy másként, mint szigorú ellenőrzésekkel - fűzte hozzá.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja
Fanfártól a táncig

Így nézett ki az új parlamenti ciklus ünnepélyes nyitónapja

Hatalmas tömeg előtt ért véget a Kossuth téren Magyar Péter első miniszterelnöki napja, a hivatalba lépő kormányfő kemény szavakkal kelt ki Sulyok Tamás államfői működése ellen, Forsthoffer Ágnes házelnökként az övétől eltérő fellépéssel kezdte meg házelnöki munkáját. Megalakultak a parlamenti frakciók is, a kormány viszont most még nem lépett hivatalba, így érdekes helyzet állt elő, aminek egy pikáns magánéleti szála is van.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Megalakult az új Országgyűlés: Magyar Péter az új miniszterelnök, kedden folytatódik a munka

Különleges időpontban, ma várható az új parlament alakuló ülése, ahol az április 12-i választások eredményeként soha nem látott kétharmados többséggel (141 fővel) rendelkezik a Magyar Péter vezette Tisza Párt. Folyamatosan frissülő tudósításunkban a helyszínről jelentkezünk és számolunk be az Országházban és azon kívül zajló eseményekről. Az ülés délelőtti szakaszában a képviselők és miniszterjelöltek többször is nyilatkoztak a sajtónak, ez alapján már most ki lehet jelenteni: nagyon komoly tempójú törvényalkotás fog zajlani a következő hetekben, hónapokban. Egyszerre kell több fajsúlyos kérdésben is döntést hoznia a kormánynak, majd a parlamentnek. Délután már Magyar Péter lehet az ország új miniszterelnöke, aki két beszéddel is készül megválasztása alkalmából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×