Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Nyugdíjba vonult az AIDS-perben ítélkező bírónő

Nyugdíjba vonult az a bírónő, aki ítélet hozott az első úgynevezett AIDS-perben. A bíró az ítélet indoklásakor az egyik tanúnak azt mondta: csak a pénzszerzés motiválta, valamint megjegyzéseket tett az asszony múltjára. A bíró a tárgyalás szünetében az egyik tanúval kapcsolatba hozható pornográf képeket mutatott az ügyvédeknek.

A Fővárosi Bíróság megerősítette, hogy nyugdíjba vonult az a bírónő, aki az év elején kezdődött AIDS-perben ítéletet hirdetett.

A bírónő pornográf képeket osztogatott a tárgyalás előtt, amelyeken a perben tanúskodó egyik tanú volt látható.

A bírónő a tárgyaláson az egyik tanúnak azt mondta: a féltékenység, a pénzszerzés és a médiabotrány ösztökélte, míg a vádlott feleségét szavahihetetlennek nevezte.

A perben az ügyészség két asszony szándékos megfertőzésével vádolt egy férfit. Az ügy egyik tanúja a férfi volt felesége volt.

A vádhatóság azt állapította meg, hogy a férfi szándékosan megfertőzte feleségét és barátnőjét is, a bíró azonban bizonyítékok hiányában felmentette a férfit, ugyanis nem lehetett bizonyítani a szándékosságot.

A tanácselnök a perben érvként használta, hogy az egyik tanú többször is volt férjnél és utalt a nő előéletére is.

Az ítélet után nem sokkal panasz érkezett a bírósághoz, kifogásolva azt, hogy az eljáró bíró az ítélet indokolása során az "etikai határt súroló" megfogalmazásokat tett.

Emiatt vizsgálat indult, amely megállapította, hogy a bírói indokolás során kifogásolható kitételek hangzottak el, illetve helyenként a hangvétel sem volt elfogadható - olvasható a Fővárosi Bíróság közleményében.

Az ügyben eljáró bíró egyébként a korhatár elérése miatt már tavaly benyújtotta nyugdíjba vonulási kérelmét és kérte felmentését.

A közlemény szerint a bírónő nagy vitát kiváltó ítélete és nyugdíjba vonulása között semmilyen összefüggés nincs.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×