Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 23. vasárnap Bence

Alkotmánybírósághoz fordul a Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége

Az Alkotmánybírósághoz fordult a Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége, mert aggályosnak tartja, hogy az állam a szolgáltatókra hárítja az utazási kedvezmények kifizetését.

A Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége elnöke közleményében emlékeztetett: a fogyasztói árkiegészítésről szóló törvényt június 25-én módosította az Országgyűlés.

Horváth László hozzátette: a változtatás - figyelembe véve az utazási kedvezményeket - csak Zala megyében 225 millió forintos bevételkiesést okoz a Volán-társaságnak.

A Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége úgy véli: az árkiegészítés csökkentése miatt gazdaságilag ellehetetlenülhetnek a társaságok.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×