Infostart.hu
eur:
389.67
usd:
337.68
bux:
0
2026. március 12. csütörtök Gergely

Újabb százmilliók az árvíz utáni helyreállításra

További 650 millió forintra pályázhatnak az önkormányzatok az árvízkárok miatti felújítások finanszírozására, miután Magyarország uniós támogatást nyert erre a célra.

A kormányszóvivő elmondta: most azok a helyhatóságok pályázhatnak, amelyek tavaly már kértek segítséget, de csak részben vagy egyáltalán nem kaptak forrásokat.

Daróczi Dávid hozzátette: a pénzt csak a közvetlen károk, illetve kiadások finanszírozására használhatják fel a települések.

Példaként említette az energiaellátás, a vízellátás, a szennyvízelvezetés, a távközlés, vagy az egészségügyi ellátás és oktatás működésének helyreállítását.

Hanganyag: Seres Gerda

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Szétlövi Irán az öböl tankerhajóit, hatalmasat ugrott az olajár, eszkalálódik a háború - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Szétlövi Irán az öböl tankerhajóit, hatalmasat ugrott az olajár, eszkalálódik a háború - Percről percre tudósítunk az iráni háborúról csütörtökön

Irán egy napon belül hat tankerhajót is megtámadott a Perzsa-öbölben, egy iraki kikötőben horgonyzó hajón súlyos sérültek, halottak is vannak. Az olajár a hírre meredeken ugrott, a Brent olaj ma reggel ismét 100 dollár / hordó fölé száguldott. Az iráni vezetés közben azzal fenyegetőzik, hogy amerikai techcégek közel-keleti irodáit fogja lőni. Az izraeli és amerikai légierő folyamatosan bombézza Irán területeit - annak ellenére, hogy Trump elnök bejelentette többször is a háború végét az elmúlt napokban, a helyzet folyamatosan eszkalálódik. Cikkünk percről percre frissül az iráni háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×