Infostart.hu
eur:
363.26
usd:
317.3
bux:
0
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

Leforrázta az orvosokat az új kimutatás

A napokban kapták meg az egészségbiztosítótól az orvosok a gyógyszerfelírási szokásukat elemző kimutatást, és rengetegen szembesültek azzal, hogy januártól pénzbüntetésre számíthatnak, mert túl sok, illetve túl drága medicinát írtak fel betegeiknek. Lapszemle.

A Népszabadság a koalíciós szerződés múlt héten elfogadott kiegészítése alapján azt írja, hogy megszűnnek a felvételi vizsgák a hat, illetve a nyolc évfolyamos gimnáziumokba. A nyolc évfolyamos középiskolákba ugyanis 2008-tól ugyanolyan feltételek mellett kerülhetnek majd be a diákok, mint az általános iskolák első osztályába. Jelenleg a hat és a nyolc évfolyamos gimnáziumi osztályokat indító iskoláknak csak egy része felvételiztet: az elmúlt három évben legalább másfélszeres túljelentkezést produkálók - az iskolák majd 30 százaléka - tarthatnak központi írásbelit. A matematika- és az anyanyelvi tesztekkel elsősorban nem a diákok lexikális tudását, hanem képességeiket, készségeiket mérik. A többi iskolában az általános iskolai osztályzatokat veszik figyelembe, ezen kívül csak szóbeli beszélgetést lehet tartani.

A Magyar Nemzet arról számol be, hogy a napokban kapták meg az egészségbiztosítótól az orvosok a gyógyszerfelírási szokásukat elemző kimutatást, s rengetegen szembesültek azzal, hogy januártól pénzbüntetésre számíthatnak, mert túl sok, illetve túl drága medicinát írtak fel betegeiknek. A szakmai szervezetek tiltakoznak. A kimutatás tartalmazza az adott doktor által rendelt és a betegek által kiváltott medicinák mennyiségét, a kifizetett tb-támogatás összegét, az országos átlagot, valamint az attól való eltérést. Az idén még csak tájékoztató jellegűek a táblázatok, januártól viszont - a 2007. utolsó negyedévében kiállított és kiváltott vények alapján - pénzbüntetésre számíthat az az orvos, amelyik lényegesen túllépi az országos átlagot - tudta meg a lap a hivatal sajtóosztályán.

Az Index.hu "nem találják a Révész Máriuszt bántalmazó rendőröket" címmel közöl egy írást. Aprólékos munkával igyekszik az ügyészség rátalálni azokra a rendőrökre, akik tavaly október 23-án bántalmazták a Fidesz korábbi szóvivőjét - tudta meg az internetes portál Futó Barnabás ügyvédtől. Az ügyészség szerint nehéz a munkájuk, mert azonosító nélküli, símaszkos rendőrök közül voltak ekkor az utcákon.

A Világgazdaság szerint június végéig 3,8 milliárd forint gyógyszeradót fizettek be a cégek az adóhatóságnak. Az összeget keveslik az adózó cégek, hiszen az idei gyógyszerköltségvetésben 40 milliárdos gyártói befizetéssel számoltak, és 10 milliárdot kellene fizetniük az orvoslátogatók után. Úgy tartják: az alacsonyabb adózás legfőbb oka, hogy nem kapnak írásban hitelesített gyógyszerforgalmi adatokat az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól.

A Napi Gazdaságból megtudhatják, hogy éves szinten mintegy 20 százalékos áremelés várható a baromfiágazatban, mivel az elmúlt hetekben megvalósult 10-12 százalékos áremelést követően ősszel újabb 6-8 százalékos áremeléssel kell számolni. Erről Bárány László, a Baromfi Terméktanács elnöke beszélt csütörtökön egy ágazati rendezvényen. A közelmúlt áremelései a keresleti piac nyomán valósulhattak meg: stabilizálódott a baromfipiac és hiány alakult ki, nem utolsósorban az EU brazil csirkét visszaszorító döntése nyomán.

A portfoilio.hu arról ír, hogy szerdán röppent fel az a híresztelés, miszerint az Apple hamarosan megegyezhet a Deutsche Telekom-mal, aminek értelmében a társaság mobil divíziója lehet az iPhone kizárólagos forgalmazója Németországban a mobilszolgáltatók közül. A legfrissebb hírek szerint az angliai értékesítés jogát a Telefonica nyerheti el. Annak fényében, hogy a múlt pénteken piacra dobott csúcsmobil rendkívül pozitív fogadtatásra talált a vásárlók körében, egy esetleges Apple szerződés jelentősen növelhetné a távközlési társaság ügyfeleinek számát.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kropkó Péter: minden adott, hogy a „triatlon Forma–1-e” Budapestre jöjjön

Kropkó Péter: minden adott, hogy a „triatlon Forma–1-e” Budapestre jöjjön

A 2010-es évek közepén háromszor rendezték meg a külföldiek körében is rendkívül népszerűvé vált Ironman 70.3 Budapest triatlonversenyt, ami a licenctulajdonostól is kiemelkedő elismeréseket kapott, mégsem lett folytatása. Most talán lehet remény a verseny újraélesztésére, de több kritériumnak is meg kell felelni. A korábbi főszervező szerint ezeket lehet teljesíteni, és a magyar szövetség elnöke is nyitott lenne arra, hogy visszahozzák Budapestre „a triatlon Forma–1-ét”, csodálatos történelmi helyszíneket érintő pályán versenyezve.

Fokozódik a kánikula, csak két vármegyére nem adtak ki figyelmeztetést

Kezdetét vette a hőhullám, fokozatosan emelkedik a hőmérséklet mind napközben, mind éjszaka. A költekező napokban is napos, nagyrészt száraz idő várható, legfeljebb az északi, északnyugati határvidékre érkezhet kevés felhő és néhány csapadékgóc.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
A hét legfontosabb adatát várja a forint

A hét legfontosabb adatát várja a forint

Donald Trump Iránnal kapcsolatos fenyegető üzenete szerdán megmozgatta a devizapiacokat, a forint a délutáni órákban határozott gyengülést mutatott. Este azonban fordulat állt be: a Fed kamatdöntése nyomán a magyar deviza mintegy 5 egységet erősödött, mivel a piac úgy értékelte, hogy a jegybank átmenetileg hajlandó tolerálni a magasabb inflációt. Csütörtök reggel az euró 363,4 forintba kerül, a dollár árfolyama 317,5 forint. A nap legfontosabb makrogazdasági eseményei között szerepel a KSH előzetes GDP-adata, valamint a német, euróövezeti és amerikai második negyedéves GDP-számok közzététele.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×