Infostart.hu
eur:
364.75
usd:
314.16
bux:
149163.12
2026. augusztus 19. szerda Huba

Gyurcsány: Az egészségügy úgy működik, mint az átkosban

Átadták a Heim Pál Gyermekkórházban az ország első önálló, speciális funkciókkal ellátott sürgősségi központját. Az eseményen Gyurcsány Ferenc kormányfő azt mondta: az építkező egészségügyet kell a középpontba állítani a költekező helyett.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Heim Pál Gyermekkórház új sürgősségi osztályának átadásakor beszélt a biztosítási reformról. Mint mondta: azt szeretné, ha valóságos biztosító, egy nemzeti társadalombiztosítás lenne a jövőben.

Szerinte jelenleg ugyanolyan módon, "kapcsolatok és előjogok alapján működik az egészségügy, mint az átkosban". Szavai szerint a kiutat ebből az egymással versengő biztosítók rendszere jelentheti.

Az átadott sürgősségi osztály Demszky Gábor főpolgármester szerint arra példa, ahogyan az egészségügynek meg kellene újulnia, költséghatékonyság és a betegközpontúság szempontjából.

Harmat György kórházigazgató elmondta: az ország első önálló, speciális funkciókkal ellátott sürgősségi központja a hét minden napján, 0-tól 24 óráig fogadja majd a betegeket.

A beruházáshoz a kórház az egészségügyi tárca pályázatán 145 millió forintot nyert, amelyet a Fővárosi Önkormányzat 24 millió forinttal, a Magyar Fejlesztési Bank 35 millió forinttal egészített ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Történelmi magasságokban a Mol, esik a Rába és a 4iG

Történelmi magasságokban a Mol, esik a Rába és a 4iG

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk. A bizonytalanságot a közel-keleti feszültségek és az egyre nagyobb állami hitelfelvétellel kapcsolatos félelmek is fokozzák. A magyar tőzsdén óvatos optimizmust láthatunk, melynek eredményeként a Mol történelem során először emelkedett 5000 forint fölé, ugyanakkor a Rába és a 4iG árfolyama továbbra is nagyobb nyomás alatt van. A befektetők ma elsősorban a Fed júliusi ülésének este érkező jegyzőkönyvére figyelnek, emellett több nagy amerikai kiskereskedelmi vállalat gyorsjelentése is mozgathatja a piacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×