Infostart.hu
eur:
386.02
usd:
331.81
bux:
123764.52
2026. március 10. kedd Ildikó

Nem ígér Kánaánt a leendő miniszter

Az önkormányzati és területfejlesztési miniszter-jelölt nem akar radikális változtatásokat sem az önkormányzatok, sem a fejlesztéspolitika területén. Bajnai Gordon a Parlament Európai Ügyek Bizottságának ülésén kiemelte: nem ígér Kánaánt, mivel a források végesek.

A régiók eltérő fejlettsége az ágazat legnagyobb problémája - mondta az önkormányzati és területfejlesztési miniszter-jelölt a Parlament Európai Ügyek Bizottságának ülésén.

Bajnai Gordon hozzátette: meg kell akadályozni, hogy a különbségek tovább nőjenek a régiók között. A politikus kiemelte, hogy nem ágazati miniszter lesz, hiszen a fejlesztéspolitika sok tárcát érint, ezért is ragaszkodik ahhoz, hogy a fejlesztéspolitikába továbbra is beleszólása legyen a Nemzeti Fejlesztési ügynökség elnökeként. Bajnai Gordon szerint Nyugat-Európában bevett szokás, hogy a két területet egy ember felügyeli.

A miniszter-jelölt közölte, hogy nem akar radikális változásokat sem az önkormányzatok, sem a fejlesztéspolitika területén, valamint és személycseréket sem kíván végrehajtani.

Bajnai Gordon hangsúlyozta: nem ígér Kánaánt, ugyanis a források végesek, de kiemelt fontosságú a panelprogramok továbbvitele.

Az önkormányzati és területfejlesztési miniszter-jelölt kifejtette: nem tart attól, hogy nem tud majd együttműködni a nagy részben ellenzéki vezetésű megyékkel és településekkel, ugyanis megegyezési kényszer van.

Hanganyag: Nagy Tamás

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: több irányból próbálják az olajpiacot stabilizálni, de ez lassú folyamat lesz

Szakértő: több irányból próbálják az olajpiacot stabilizálni, de ez lassú folyamat lesz

A benzin és a gázolaj esetében is védett árat vezet be a kormány. Nagy kérdés, hogy meddig kell ezt fenntartani, meddig lesz az egekben a világpiaci olajár, és mennyire gyorsan stabilizálódik a piac. Minderről Kováts Mátét, a Magyar Külügyi Intézet kutatóját, olajipari szakértőt kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.03.10. kedd, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×