Infostart.hu
eur:
358.82
usd:
306.25
bux:
132257.09
2026. május 13. szerda Imola, Szervác

Wekler Ferenc: pénzügyi válságban van az önkormányzati rendszer

Pénzügyi válságban van a magyar önkormányzati rendszer, pedig sürgető lenne az átalakítása - mondta Wekler Ferenc, a Községek, Kistelepülések és Kistérségek Országos Önkormányzati Szövetsége (KÖSZ) háromnapos közgyűlésének megnyitóján szerdán Balatonalmádiban.

Szomorúan vettük tudomásul, hogy a parlament eddig nem volt képes ebben az ügyben előrelépni - tette hozzá a szövetség elnöke, hangsúlyozva: "jobb híján kénytelenek vagyunk a kormánnyal konzultálva a kis lépések taktikáját folytatni".

Wekler Ferenc rámutatott: a kedvezőtlen demográfiai tendencia nem fordítható meg, nincs elegendő gyermek a falusi óvodákban, iskolákban, így a községek intézményrendszere a jelenlegi állapotban finanszírozhatatlan, fenntarthatatlan.

A KÖSZ elnöke szerint a magasabb szintű feladatellátás érdekében elengedhetetlen a községek összefogása, a kistérségek megerősítése. Megjegyezte: a KÖSZ-nek 410 község a tagja, de a 168 kistérségből mintegy 50 már belépett a szövetségbe is.

Wekler Ferenc utalt arra is, hogy szövetségük kísérletet tett a fúzióra a másik kistelepülési érdekképviselettel, a Magyar Faluszövetséggel, ám ez sikertelenül végződött. A kistelepülések érdekérvényesítése így szétesőbb, gyengébb - tette hozzá a KÖSZ elnöke.

A KÖSZ elnöke szerint 2006-hoz képest az idei költségvetési évet mintegy 20-30 százalékos forráshiánnyal kezdték a községi önkormányzatok.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter bemutatta a székhelyét

A miniszterelnök székhelye és a kormányülések helyszíne Budapesten, az Alkotmány utca 5. szám alatt lesz – közölte Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Tisza-kormány: az első ülés után érkeznek a fontos bejelentések

Tisza-kormány: az első ülés után érkeznek a fontos bejelentések

A frissen megalakult Tisza-kormány szerdán már kormányülést is tart, ahol többek közt a gyermekvédelemről, titkosított nemzetközi szerződésekről és a rendkívüli aszályhelyzetről is döntenek. A nap folyamán kiderült, hogy távozik posztjáról Vágujhelyi Ferenc, a NAV elnöke, és az Élő Környezetért Felelős Minisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója lesz. A fejleményekről folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×