Infostart.hu
eur:
358.82
usd:
306.25
bux:
132257.09
2026. május 13. szerda Imola, Szervác

A Fidesz a "Kormányzati Tanácsadó Jósdáról" kérdezi Szilvásyt

A Fidesz szóvivője szeretne betekinteni azokba a dokumentumokba, amelyeket a hírek szerint Szilvásy György kancelláriaminiszter egyik testvére által alapított "Kormányzati Tanácsadó Jósda" küld a kormánytagoknak - Szijjártó Péter erről szerdai sajtótájékoztatóján beszélt. A Fidesz kommunikációs vezetője elmondta: a levélben arra kéri Szilvásy Györgyöt, hogy egy héten belül adjon időpontot, amikor betekinthet a bizalmas dokumentumokba, illetve arra szólítja fel a kancelláriaminisztert, hozza nyilvánosságra a jelentéseket.

Szijjártó Péter utalt arra, hogy a napokban megjelent sajtóhírek szerint a kancelláriaminiszter testvére, Szilvásy Péter Kormányzati Tanácsadó Jósdát alapított, és bizalmas jelentéseket készít, amelyeket kormánytagok, köztük Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is megkap.

A "jósda" egyik interneten fellehető "jelentésében" például arról írnak, hogy a tavaly augusztus 20-án Budapesten hirtelen kitört orkánszerű vihar nem spontán, véletlenszerűen létrejött természeti jelenség volt, hanem "szándékosan, előre megfontoltan és felkészülve létrehozott kollektív tudat manipulálásán keresztül kiváltott paranormál jelenség".

Közpénzből "jósolnak"?


A Fidesz szóvivője írásbeli szerint jogosan vetődik fel, kap-e közpénzt kormányzati forrásból Szilvásy György testvére, valóban rendelt-e tőle ilyen jelentéseket a kormány, valamint az is kérdés, ki kapja meg a "jóslatokat", és ezeket felhasználják-e a kormányzati döntéshozatalban.

Szijjártó Péter hozzátette: az is kérdés, hogy ezután miért nem lépnek fel az ellen, aki a kormányzati szót használja egy vállalkozás nevében. Vajon a jövőben lehet kormányzati vizibicikli-kölcsönzőt vagy kormányzati büfét nyitni, ha a tulajdonos testvére egy kormánytagnak? - tette fel a kérdést a fideszes politikus.

A pártszóvivő szerint joggal kelt felháborodást, hogy Szilvásy György másik testvére, Szilvásy István "szakmai körökben megkérdőjelezett és gyanúsnak vélt módon" újabb állami egészségügyi kinevezést kapott, amivel közpénzből komoly fizetés jár. (Szilvásy István a honvédelmi miniszter felkérésére az Állami Egészségügyi Központ főigazgatója lesz.)

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter bemutatta a székhelyét

A miniszterelnök székhelye és a kormányülések helyszíne Budapesten, az Alkotmány utca 5. szám alatt lesz – közölte Magyar Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Tisza-kormány: az első ülés után érkeznek a fontos bejelentések

Tisza-kormány: az első ülés után érkeznek a fontos bejelentések

A frissen megalakult Tisza-kormány szerdán már kormányülést is tart, ahol többek közt a gyermekvédelemről, titkosított nemzetközi szerződésekről és a rendkívüli aszályhelyzetről is döntenek. A nap folyamán kiderült, hogy távozik posztjáról Vágujhelyi Ferenc, a NAV elnöke, és az Élő Környezetért Felelős Minisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója lesz. A fejleményekről folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×